Xiaomi MIUI 13 logo
źródło: Xiaomi

Sprawdź, czy Twój Xiaomi dostanie MIUI 13.5

Wciąż nie wiemy, kiedy Xiaomi oficjalnie zaprezentuje MIUI 13.5, ale już pojawiła się lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO, które (nie) mogą spodziewać się aktualizacji. Sprawdź, czy Twój ją otrzyma.

Smartfony Xiaomi i Redmi, które NIE DOSTANĄ aktualizacji do MIUI 13.5

Pierwsza lista smartfonów Xiaomi i Redmi, które nie kwalifikują się do aktualizacji do MIUI 13.5, pojawiła się już pod koniec marca 2022 roku. Teraz kolejne źródło potwierdza, że niżej wymienione modele nie otrzymają nowej, dużej aktualizacji MIUI:

Powodem, dla którego Xiaomi nie udostępni MIUI 13.5, ma być fakt, że interfejs MIUI jest coraz bardziej zależny od Androida, na którym bazuje. Wyżej wymienione smartfony mają system Android 11 i wygląda na to, że producent zrezygnował z integracji z nim funkcji z MIUI 13.5, ponieważ byłoby to bardzo pracochłonne (lub wręcz niemożliwe).

Smartfony i tablety Xiaomi, które DOSTANĄ aktualizację do MIUI 13.5

Zanim zapoznacie się z listą smartfonów Xiaomi, które otrzymają MIUI 13.5, powinniście wiedzieć, że znajdują się na niej także modele, które nie miały jeszcze oficjalnej premiery. Oznacza to, że producent może zaprezentować nową wersję swojego interfejsu dopiero w późniejszej części drugiej połowy 2022 roku, gdyż nowe urządzenia zadebiutują już w lipcu br.

Smartfony Redmi, które DOSTANĄ aktualizację do MIUI 13.5

Smartfony POCO, które dostaną aktualizację do MIUI 13.5