smartfon Xiaomi Redmi Note 10T smartphone
Redmi Note 10T (źródło: Xiaomi)

Xiaomi znów stworzyło smartfon, o którym możemy tylko pomarzyć

Nie wszędzie Xiaomi sprzedaje takie fajne smartfony. Klienci na jednym z rynków mają to szczęście, że mogą kupić taki model. To niestety ponownie nie Polska – mieszkańcy kraju nad Wisłą mogą jedynie wzdychać, że nie będzie im dane kupić takiego urządzenia.

Xiaomi wprowadza na japoński rynek nowy smartfon – Redmi Note 10T

Smartfon nie musi być „wszystkomającym” flagowcem, żeby był ciekawy. Wiele modeli z niższej półki też jest w stanie przyciągnąć uwagę – chyba że to Galaxy M53 5G, którego cena w Europie nie zapowiada się na zachęcającą do zakupu. Nowy Redmi Note 10T robi to skutecznie, ponieważ jest jednym nielicznych smartfonów Xiaomi, który cechuje się odpornością IP68.

smartfon Xiaomi Redmi Note 10T smartphone
(źródło: Xiaomi)

Wynika to jednak z faktu, że podobnie jak Redmi Note 10 JE, jest on przeznaczony wyłącznie na rynek japoński, gdzie zdecydowana większość smartfonów ma pyłoszczelną i wodoodporną obudowę, w tym nawet budżetowe modele. Wynika to ze specyfiki tamtejszego rynku oraz zachowań i oczekiwań Japończyków. Certyfikat IP w tym modelu zatem nie dziwi, ale mimo wszystko jest czymś, co chętnie widzieliby w swoich urządzeniach również klienci na innych rynkach. Niestety, raczej się to nie zapowiada.

Pod względem specyfikacji nowy Redmi jest smartfonem z niższej półki. Mimo to obsługuje sieć 5G – odpowiada za to modem 5G, zintegrowany z procesorem Qualcomm Snapdragon 480. Do tego oferuje 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, a całość zasila akumulator o pojemności 5000 mAh, który można ładować z mocą 18 W (przez port USB-C). Urządzenie ma wymiary 163,x76x9 mm i waży 198 gramów.

Jasnym punktem na liście parametrów tego smartfona jest także eSIM, który wraz z fizycznym slotem na kartę SIM w formacie nano tworzy dual SIM. Ponadto urządzenie oferuje 6,5-calowy wyświetlacz Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością od 50 Hz do 90 Hz i czujnikiem światła 360°, a także podwójny aparat na panelu tylnym 50 Mpix (f/1.8) + 2 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi. Na pokładzie nie zabrakło również modułu NFC, slotu na kartę microSD do 1 TB, czytnika linii papilarnych (na bocznej krawędzi), podczerwieni, żyroskopu i 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Cena Redmi Note 10T wynosi w Japonii 34800 jenów, co jest równowartością ~1180 złotych. Klienci, którzy kupią ten smartfon, będą mogli wziąć udział w specjalnej loterii – nagrodą w niej jest smartwatch Watch S1 Active, który w Polsce kosztuje 799 złotych.