smartfon POCO C3 smartphone
POCO C3 (źródło: @IndiaPOCO)

Budżetowy POCO C3 oficjalnie. Ma zmienić zasady gry

W przypadku wielu smartfonów marki POCO nie trzeba używać wielkich słów, ponieważ bronią się same (na przykład taki POCO F2 Pro czy POCO X3 NFC). Zaprezentowany dziś POCO C3 ma „zmienić zasady gry”, mimo że jest budżetową propozycją.

Specyfikacja POCO C3

Jak deklaruje producent, smartfon ma zaoferować najlepszy w swojej klasie aparat fotograficzny i tym samym”zmienić zasady gry w dziedzinie fotografii”. Nie jest to jednak najbardziej zaawansowana konfiguracja na rynku – na panelu tylnym tego modelu znajduje się aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix oraz 2 Mpix sensor do wykrywania głębi i 2 Mpix „oczko” do zdjęć makro. Cały moduł jest umieszczony na kwadratowej wyspie.

smartfon POCO C3 smartphone
źródło: @IndiaPOCO

Specyfikacja POCO C3 obejmuje również „zmieniający zasady gry wyświetlacz”. Producent jest zdania, że użytkownicy potrzebują dużego ekranu, dlatego w tym modelu zastosowano panel o przekątnej 6,5 cala i proporcjach 20:9 (HD+ 1600×720 pikseli). Dzięki tym ostatnim obsługa jedną ręką ma być wygodniejsza, a do tego w jednym czasie wyświetlonych zostanie więcej treści. Ponadto multi-tasking będzie też wygodniejszy.

smartfon POCO C3 smartphone
POCO C3 (źródło: @IndiaPOCO)

Smartfon zaoferuje także „zmieniającą zasady gry wydajność”. Producent wyposażył ten model w gamingowy procesor MediaTek Helio G35 2,3 GHz (12 nm), a do tego użytkownicy otrzymają do 4 GB LPDDR4x RAM i do 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o pojemności do 512 GB.

POCO C3 został też zoptymalizowany, aby zapewnić „zmieniające zasady gry doświadczenie” dzięki trybowi oszczędzania energii, dynamicznemu zarządzaniu energią, optymalizacji aplikacji działających w tle i inteligentnej alokacji zadań.

W smartfonie tym duży nacisk nałożono również na zasilanie. Model ten dysponuje akumulatorem o pojemności 5000 mAh i wspierany jest przez rozwiązanie o nazwie „Better Battery 2.0”. Dzięki temu ostatniemu bateria ma wystarczyć na nawet ponad 3 lata użytkowania, bowiem zwiększona została liczba cykli ładowania (do 1000).

smartfon POCO C3 smartphone
Specyfikacja POCO C3 – najważniejsze informacje (źródło: @IndiaPOCO)

Do tego smartfon zaoferuje podstawową odporność na przypadkowe zachlapania dzięki nano-powłoce P2i, niehybrydowy Dual SIM (2x SIM + microSD), port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android z interfejsem Minimal UI (bazującym na MIUI 12) bez reklam. Co ciekawe, mimo takiej nazwy, zapewni on „tonę opcji personalizacji”.

Cena POCO C3

Cena POCO C3 w konfiguracji z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej została ustalona w Indiach na 7499 rupii (równowartość ~390 złotych), natomiast wersji 4 GB + 64 GB na 8999 rupii (~470 złotych).