Samsung Galaxy Note 20 Ultra (fot. Miłosz Starzewski / Tabletowo.pl)

Te smartfony i tablety Samsunga nie dostaną Androida 14

Choć Google nie udostępniło jeszcze finalnego wydania Androida 14, już pojawiła się lista smartfonów i tabletów Samsunga, które nie otrzymają najnowszej wersji systemu i One UI 6. Jeśli jednak masz ten model, możesz spodziewać się aktualizacji.

Te smartfony i tablety Samsunga nie dostaną Androida 14

Google udostępniło pierwszą wersję systemu Android 14 (Developer Preview 1) 8 lutego 2023 roku. Dokładnie miesiąc później, 8 marca 2023 roku, gigant z Mountain View wydał Android 14 Developer Preview 2. Jednocześnie jest to ostatnie wydanie tylko dla deweloperów (oczywiście w teorii) – w kwietniu spodziewamy się pierwszej bety (pierwszej z czterech). Gotowy Android 14 zostanie udostępniony w trzecim kwartale 2023 roku (w sierpniu lub wrześniu).

Wiemy, które smartfony i tablety Samsunga dostaną system Android 14, a które nie.
źródło: Android Developers

Samsung najpewniej zaprezentuje One UI 6, bazujące na Androidzie 14, dopiero w czwartym kwartale 2023 roku. Tutaj warto przypomnieć, iż Koreańczycy zapowiedzieli, że kolejne wydanie Androida może trafić do użytkowników jeszcze szybciej niż Android 13 z One UI 5.

Nie powinni się go jednak spodziewać właściciele następujących urządzeń z serii Galaxy:

Choć wyżej wymienione urządzenia nie otrzymają Androida 14, nadal będą wspierane poprawkami zabezpieczeń. Lista nie powinna być dla nikogo niespodzianką, ponieważ wydłużone wsparcie (tj. 4 aktualizacje Androida) zadeklarowano (w lutym 2022 roku) dopiero dla serii Galaxy S21, Galaxy S22 i Galaxy Tab S8 oraz Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3, a także nowszych modeli, w tym z linii Galaxy A.

Te smartfony i tablety Samsunga dostaną Androida 14

Już w lutym dowiedzieliśmy się, które smartfony i tablety Samsunga dostaną system Android 14. Aktualizacji mogą spodziewać się właściciele następujących urządzeń: