smartfon Samsung Galaxy A22 4G smartphone
Samsung Galaxy A22 4G (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy A22 z OIS już do kupienia w Polsce. Ta cena to bajka

Model Samsung Galaxy A22 zadebiutował bez większego rozgłosu i w taki sam sposób trafił do sprzedaży w Polsce. Warto się jednak nim zainteresować, bo oferuje coś, czego na próżno szukać w podobnie wycenionych smartfonach.

Samsung Galaxy A22 z OIS już do kupienia w Polsce. Ta cena to bajka

Na rynku znajdziemy wiele świetnie wyposażonych smartfonów do 1000 złotych. Na pierwszy rzut oka Samsung Galaxy A22, który właśnie pojawił się w sklepie Media Expert w cenie 949,99 złotych, może wypadać na ich tle blado, lecz ma bardzo mocny argument, jakiego podobnie wyceniona konkurencja może mu tylko pozazdrościć.

Mowa oczywiście, co zostało już zasygnalizowane w tytule, o optycznej stabilizacji obrazu. W smartfonie w tej cenie to prawdziwy ewenement, który naprawdę robi różnicę. Co więcej, często się zdarza, że nawet znacznie droższe modele nie mają OIS – wystarczy przywołać chociażby OnePlus 9, który kosztuje ponad 3000 złotych.

Samsung Galaxy A22 4G w sklepie Media Expert
Samsung Galaxy A22 4G w sklepie Media Expert

W ogóle można zaobserwować, że dla Samsunga optyczna stabilizacja obrazu w aparacie staje się czymś w rodzaju karty przetargowej, ponieważ powróciła ona także w modelach Galaxy A52 i Galaxy A52 5G (ponadto oferuje ją również Galaxy A72). Jeżeli dla kogoś to ważny element, a ma ograniczony budżet, wtedy z pewnością zainteresuje się Galaxy A22. Przy okazji warto tu zaakcentować, że Galaxy A22 5G OIS już nie ma.

Specyfikacja Samsung Galaxy A22

Oprócz optycznej stabilizacji obrazu w aparacie głównym (na panelu tylnym) o rozdzielczości 48 Mpix, model ten oferuje też 8 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym, 2 Mpix do zdjęć makro, 2 Mpix do pomiaru głębi i 13 Mpix na przodzie oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 1 TB).

Ponadto specyfikacja Samsung Galaxy A22 obejmuje 6,4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz, procesor MediaTek Helio G80, akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 15 W (zasilacz 15 W w zestawie), czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi, moduł NFC i dual SIM.