Samsung Galaxy A04s grafika
Źródło: Samsung

Samsung Galaxy A04s – wciąż tani, ale z zastrzykiem mocy

Nadchodzi nowy członek rodziny w rodzinie Samsunga. Choć model Galaxy A04s w stawce plasuje się w kategorii telefonów mocno budżetowych, nie powinniście go skreślać na samym starcie.

Samsung Galaxy A04s – budżetowy nie oznacza słaby

W mocniejszym bliźniaku modelu Galaxy A04 Samsung postanowił trochę potrzymać nas w niepewności. Wiemy więc, że podstawą działania urządzenia jest wciąż Android 12 oraz nakładka Koreańczyków, One UI Core w wersji 4.1. Tajemnicą jest jednak zastosowany układ mobilny – oficjalna strona producenta w języku fińskim, gdzie pojawił się dziś smartfon milczy na ten temat. Gdyby jednak założyć że chipset w „esce” powinien być mocniejszy, to obstawiam, że firma zdecydowała się na autorski procesor Exynos 850. Jest on bardziej wydajny od użytego w Galaxy A04 układu Unisoc SC9863A oraz cechuje się o wiele dokładniejszym procesem litograficznym.

Na rynku pojawi się kilka wariantów różniących się ilością RAM-u oraz pamięci wewnętrznej. Mowa tu o 3 lub 4 GB pamięci tymczasowej oraz 32, 64 lub 128 GB na dane. Oczywiście tym, którzy obawiają się, że może zabraknąć im miejsca, pozostawiono do wykorzystania gniazdo na karty microSD.

Po ekranie Samsunga Galaxy A04s również możemy spodziewać się trochę więcej. 6,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości HD+ (1600 na 720 pikseli) zyskał bowiem wartość odświeżania o wartości 90 Hz, co w dzisiejszych czasach coraz bardziej staje się standardem, nawet w tańszych urządzeniach. Z przodu postawiono na 5-megapikselowy sensor, natomiast z tyłu, obok głównego obiektywu z matrycą o rozdzielczości 50 Mpix znalazło się również na 2-megapikselowy czujnik głębi oraz, dodatkowo względem Galaxy A04, aparat makro o takiej samej rozdzielczości.

Bateria? Duża. Ładowanie? Wolne

Bateria, podobnie jak inne modele w serii Galaxy A0x, zapewnia 5000 mAh pojemności, co z pewnością przełoży się na długi czas pracy. A ten z pewnością się przyda, gdyż nie uświadczymy tu szybkiego ładowania. Zamiast tego możemy liczyć na gniazdo słuchawkowe 3,5mm oraz wsparcie Dolby Atmos, DualSIM oraz czytnik linii papilarnych z boku – coś, czego nie uświadczymy w „zwyczajnej” wersji Galaxy A04.

Samsung Galaxy A04s trafi na rynek w czterech opcjach kolorystycznych: czarnej, białej, zielonej oraz miedzianej. W internetowym sklepie Samsunga na Danię, Finlandię, Norwegię oraz Szwecję pojawiły na razie telefony wyłącznie w odcieli bieli oraz zieleni. Cena? Nieznana, ale patrząc na ceny poprzednika, Galaxy A03s w Polsce intuicja podpowiada mi, że telefon powinien zmieścić się w trzycyfrowej kwocie – nawet jeżeli miałoby to oznaczać stosowane przez firmy „arcysprytne” 999 złotych.