Jest tak, jak mówiliśmy. Kiepska cena Samsunga Galaxy A71 skieruje klientów w objęcia Xiaomi

Nie ma już wątpliwości: Samsung Galaxy A71 będzie kosztował prawie 2000 zł. Cieszymy się z tego, że nasze źródła okazały się godne zaufania. Z ceny smartfona nie cieszymy się właściwie w ogóle.

Samsung Galaxy A71 miał swoją premierę w połowie grudnia. Na początku tego miesiąca przekazaliśmy Wam informację o kwocie, jaką zażyczy sobie Samsung za ten model, oraz za gorzej wyposażonego Galaxy A51. I cóż – dane, które pozyskaliśmy z naszych zaufanych źródeł, były dokładne. A71 kosztuje w Polsce 1999 zł.

Samsung Galaxy A71 w polskich sklepach

Wystarczy wejść na stronę x-komby przekonać się, że oficjalna sprzedaż Galaxy A71 już blisko. Podczas gdy Galaxy A51 można już dodawać do wirtualnych koszyków w sklepach już od jakiegoś czasu, niektórzy mogli łudzić się, że gdy na półkach znajdzie się wyższy model, nie będzie tak słabo wyceniony. Niestety, nie ma szans na taryfę ulgową.

Otwierając ofertę ze smartfonem, nie ma możliwości dowiedzieć się, na kiedy dokładnie zaplanowana jest dostawa (dopisek brzmi: wkrótce). Jednak skoro za urządzenie można już zapłacić, podejrzewam, że nie będzie trzeba czekać zbyt długo. Pytanie tylko, czy jest sens kupować sprzęt, który ustępuje wydajnością Xiaomi Mi 9T Pro, a kosztuje na start tyle, co flagowiec Chińczyków pół roku temu?

Można się domyślić, że polski oddział Samsunga ma znikomy wpływ na kształtowanie polityki cenowej producenta, jednak proponowanie smartfona w cenie, w której konkurencja sprzedaje wyraźnie mocniejszy model, to proszenie się o słabsze wyniki. Ratunkiem będą na pewno taryfy abonenckie u operatorów, gdzie sumaryczna opłata za telefon nie od razu przychodzi do głowy podczas wyliczania kosztów inwestycji przy podpisywaniu umowy. W wolnej sprzedaży jednak Samsung przegrywa już na starcie.

Mało tego – obecnie trwa promocja, w której kupując Xiaomi Mi 9T Pro, dostajemy jeszcze 300 zł rabatu na dalsze zakupy. Biorąc pod uwagę te okoliczności, Samsung trafił jak kulą w płot, jeśli chodzi o wycenę i czas premiery Galaxy A71 w Polsce.

Ze specyfikacją Samsunga Galaxy A71 możecie zapoznać się choćby w tym poście, albo w artykule premierowym.

Promocja na Xiaomi. Do wzięcia bon o wartości 300 złotych

źródło: x-kom