składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip 5G foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Flip 5G (źródło: Samsung)

Galaxy Z Flip 5G już do kupienia w Polsce. Niespodzianka: Samsung nie przesadził z ceną!

Samsung Galaxy Z Flip 5G zadebiutował trzy tygodnie temu, a od teraz można go kupić również w Polsce. Wiele osób prawdopodobnie wybierze właśnie ten model zamiast Galaxy Z Flip, bowiem Samsung nie przesadził z ceną wersji obsługującej sieć piątej generacji.

Według mnie, składane smartfony z klapką mają największy potencjał sprzedażowy, a na pewno większy niż konstrukcje typu Samsung Galaxy Z Fold 2 czy Huawei Mate X. Przede wszystkim są bowiem tańsze, a na dodatek są też odpowiedzią na coraz głośniejsze narzekania użytkowników na duże rozmiary smart-telefonów. Taka konstrukcja zapewnia im wyświetlacz o zadowalającej przekątnej, a jednocześnie gabaryty, które po złożeniu są bardzo kompaktowe.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Flip (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Samsung ma aktualnie najciekawszą ofertę, jeśli chodzi o smartfony z klapką. Motorola RAZR musi się mierzyć z ostrą krytyką i nie jest atrakcyjną alternatywą dla Galaxy Z Flip, a tym bardziej Galaxy Z Flip 5G, nawet jeśli wciąż można ją kupić za 5999 złotych.

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Galaxy Z Flip udowodnił, że składany smartfon nie musi być jedynie ciekawostką dla najbogatszych, jak Galaxy Z Fold za 9000 złotych. Fakt, 6600 złotych to wciąż niemało, ale ceny bardziej „tradycyjnych” high-endów również nie należą do najniższych (zob. Samsung Galaxy S20 Ultra za 5999 złotych), więc taka cena nie jest szokująca.

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat modelu Samsung Galaxy Z Flip 5G, jednocześnie zaczęliśmy się zastanawiać, na ile producent go wyceni, bowiem miał on w standardzie zaoferować najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 865+ i obsługę sieci 5G, a to kosztowny „bajer”.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip 5G foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Flip 5G (źródło: Samsung)

W momencie oficjalnej prezentacji (przed trzema tygodniami) okazało się jednak, że cena Galaxy Z Flip 5G będzie niewiele wyższa niż Galaxy Z Flip (1449 USD vs 1380 USD).

Samsung Galaxy Z Flip 5G – cena w Polsce

Polska cena smartfona nie została wówczas podana, ale właśnie ją poznaliśmy, ponieważ Samsung Galaxy Z Flip 5G pojawił się w sklepie internetowym producenta, gdzie trzeba za niego zapłacić 6799 złotych, czyli zaledwie 199 złotych więcej niż za Galaxy Z Flip.

To naprawdę niewielka różnica i wersja 5G z miejsca staje się o wiele ciekawszą propozycją niż podstawowa, nie tylko z uwagi na obsługę sieci piątej generacji, ale też zdecydowanie mocniejszy procesor. Na decyzję zakupową może jednak znacząco wpłynąć fakt, że Samsung Galaxy Z Flip 5G jest dostępny jedynie w kolorach miedzianym i szarym, podczas gdy Samsung Galaxy Z Flip w czarnym i fioletowym.

Ciekawostką natomiast jest, że do Galaxy Z Flip 5G Samsung nie dodaje w pudełku etui Clear Cover, przejściówki USB ani ulotki dla przejściówki USB, a do wersji 4G już tak – widać musiał gdzieś poszukać oszczędności i padło na akcesoria.

Samsung Galaxy Z Flip zestaw sprzedażowy
Samsung Galaxy Z Flip – zestaw sprzedażowy. Zwróćcie uwagę na ładowarkę… (źródło: Samsung)