Xiaomi HyperOS fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Te smartfony Xiaomi, Redmi i POCO też dostaną HyperOS

Lista urządzeń Xiaomi, które załapią się na aktualizację do HyperOS, sukcesywnie się wydłuża. Pojawiły się na niej kolejne modele marki Redmi oraz po raz pierwszy również POCO.

Te smartfony i tablety Xiaomi będą miały HyperOS

Pierwszymi urządzeniami chińskiej marki z fabrycznie wgranym HyperOS są smartfony Xiaomi 14 i 14 Pro oraz smartwatch Watch S3. Na swojej oficjalnej stronie producent podaje, że aktualizację do niego otrzymają też smartfony: MIX Fold 3 i MIX Fold 2 oraz Xiaomi 13, 13 Pro i 13 Ultra, a także Redmi K60, Redmi K60 Pro i Redmi K60 Extreme Edition, jak również tablety Xiaomi Pad 6, Pad 6 Pro i Pad 6 Max 14.

W następnej kolejności HyperOS trafi do właścicieli smartfonów Xiaomi 12S, 12S Pro i 12S UltraXiaomi 1212 Pro i 12 Pro Dimensity Edition oraz Redmi K50, Redmi K50 ProRedmi K50 Gaming Edition i Redmi K50 Ultra, a także tabletu Pad 5 Pro 12.4. We wszystkich przypadkach mowa o Chinach, gdyż harmonogram dla rynku globalnego jest inny.

HyperOS trafi do użytkowników poza Chinami dopiero w pierwszym kwartale 2024 roku, w pierwszej kolejności do właścicieli smartfonów Xiaomi 1313 Pro i 13 Ultra13T i 13T Pro12T i 12T Pro oraz 11T, a także tabletu Pad 6. Dostępność i moment udostępnienia może jednak zależeć od konkretnego rynku – niestety na tę chwilę nie znamy szczegółów.

Jeszcze więcej smartfonów może liczyć na aktualizację do HyperOS

Serwis xiaomiui potwierdza, że wszystkie ww. smartfony chińskiego producenta z globalną wersją oprogramowania otrzymają aktualizację do HyperOS, ponieważ odnalazł taką informację na samych serwerach chińskiej firmy, co wskazuje, że jej pracownicy nad nią pracują.

Dowiedzieliśmy się jednocześnie, że aktualizacji do HyperOS mogą się spodziewać też właściciele smartfonów Redmi Note 12 4G, Redmi Note 12 4G NFC i Redmi Note 12S, a także POCO F5 i POCO F5 Pro – w ich przypadku również odnaleziono na serwerach producenta wzmiankę o oprogramowaniu dla nich.

Ciekawą informacją, przekazywaną przez serwis xiaomiui, jest też ta, że HyperOS to interfejs użytkownika oparty na systemie Android 14. Ponadto udostępnił on changelog, którego tłumaczenie zamieszczamy poniżej:

  • Globalna estetyka czerpie inspirację z samego życia i zmienia sposób, w jaki wygląda i działa Twoje urządzenie.
  • Nowy język animacji sprawia, że interakcja z urządzeniem jest solidna i intuicyjna.
  • Naturalne kolory ożywiają i ożywiają każdy zakątek Twojego urządzenia.
  • Nasza całkowicie nowa czcionka systemowa obsługuje wiele systemów pisma.
  • Przeprojektowana aplikacja Pogoda nie tylko dostarcza ważnych informacji, ale także pokazuje, jak jest na zewnątrz.
  • Powiadomienia skupiają się na ważnych informacjach, prezentując je w najbardziej efektywny sposób.
  • Każde zdjęcie może wyglądać jak plakat artystyczny na ekranie blokady, wzbogacony wieloma efektami i dynamicznym renderowaniem.
  • Nowe ikony na ekranie głównym odświeżają znane elementy nowymi kształtami i kolorami.
  • Nasza własna technologia wielokrotnego renderowania sprawia, że efekty wizualne w całym systemie są delikatne i wygodne.
  • Wielozadaniowość jest teraz jeszcze prostsza i wygodniejsza dzięki ulepszonemu interfejsowi wielu okien.