Xiaomi HyperOS
(źródło: Xiaomi)

Xiaomi wydłuża listę urządzeń, które dostaną wkrótce HyperOS

Już (prawdopodobnie) wszyscy zdążyli oswoić się z myślą, że Xiaomi odeśle MIUI na zasłużoną emeryturę. Nakładkę, która istniała na rynku przez 13 lat, zastąpi nowa platforma HyperOS. Producent ujawnił, które jeszcze smartfony i tablety otrzymają aktualizację do niej w najbliższym czasie.

Wydłuża się lista urządzeń Xiaomi, które dostaną aktualizację do HyperOS

HyperOS został zaprezentowany w Chinach 26 października 2023 roku i wówczas dowiedzieliśmy się, że w pierwszej kolejności aktualizację do niego otrzymają smartfony MIX Fold 3 i MIX Fold 2Xiaomi 13, 13 Pro i 13 Ultra oraz Redmi K60, K60 Pro i K60 Extreme Edition, a także tablety Pad 6, Pad 6 Pro i Pad 6 Max 14. Wiedzieliśmy jednak, że lista kwalifikujących się do zastąpienia MIUI nową platformą będzie znacznie więcej. I nie pomyliliśmy się.

Producent ogłosił, że aktualizacji do HyperOS mogą spodziewać się również właściciele smartfonów Xiaomi 12S, 12S Pro i 12S Ultra, Xiaomi 12, 12 Pro i 12 Pro Dimensity Edition oraz Redmi K50, Redmi K50 Pro, Redmi K50 Gaming Edition i Redmi K50 Ultra, a także tabletu Pad 5 Pro 12.4. Wszystkie ww. urządzenia mają otrzymać nową nakładkę na system Android w grudniu 2023 roku

Oczywiście mowa tutaj o smartfonach i tabletach z chińską wersją oprogramowania – udostępnianie HyperOS poza Chinami rozpocznie się dopiero w styczniu 2024 roku. Producent oficjalnie potwierdził, że w pierwszej kolejności aktualizacja do HyperOS trafi na smartfony Xiaomi 13, 13 Pro i 13 Ultra13T i 13T Pro12T i 12T Pro oraz 11T, a także tablet Pad 6.

Czekasz na HyperOS? Musisz spełnić jeden warunek

Lista oczekujących z niecierpliwością użytkowników urządzeń chińskiej marki, które w pierwszej kolejności otrzymają nową nakładkę, zastępującą wysłużone MIUI, z pewnością jest bardzo długa, lecz producent zapowiedział, że nie udostępni HyperOS wszystkim właścicielom jego smartfonów i tabletów.

Xiaomi HyperOS fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Firma oficjalnie ogłosiła bowiem, że aktualizacja do HyperOS nie będzie dostępna dla osób, które odblokowały bootloader na swoich urządzeniach. Taka decyzja jest podyktowana względami bezpieczeństwa – producent zdecydował się na taki krok aby chronić bezpieczeństwo urządzenia, uniknąć wycieku danych i zapewnić użytkownikom bezpieczniejsze i stabilniejsze doświadczenia.