Tabletowy tydzień (06) - Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (06)

Na konferencji WWDC 2011 firma Apple pochwaliła się, że od momentu wejścia do sprzedaży pierwszej generacji iPada, w sumie sprzedała ponad 25 milionów sztuk tabletów (1 i 2 generacji razem). Co więcej, został zaprezentowany najnowszy system operacyjny giganta – iOS 5, wprowadzający w sumie 200 nowości (premiera dopiero jesienią).

Jedną z najbardziej widocznych firm w ciągu ostatnich siedmiu dni był Acer. Producent poinformował, że model Iconia Tab W500 zmierza na półki sklepowe, a także wymądrzał się, że ich tablet – w tym przypadku Iconia Tab A500 – jest lepszy od iPada 2. Co więcej, pospekulowaliśmy trochę na temat nadchodzącego (rzekomo) urządzenia z AMD Z (Desna).

Nie inaczej było w przypadku Samsunga, o którym pisaliśmy ze znaczną częstotliwością. Pojawiły się informacje, że Galaxy Tab 10.1 może posiadać procesor Exynos, które jakiś czas później zostały zdementowane. Co ciekawe jednak, w Polsce na stoiskach Samsunga w akcji Mobile L!ve pokazywana jest specyfikacja, w której wyraźnie widać „dwurdzeniowy procesor 1,2GHz”. Podczas ostatniego tygodnia dowiedzieliśmy się, że Galaxy Tab 10.1 trafi do sprzedaży w Polsce pod koniec czerwca, a Samsung najprawdopodobniej ma problemy z ekranem Galaxy Tab 8.9. Na deser zostawiłam informację o całkiem fajnej reklamie producenta, w której nawiązuje do iPada 2 i jego braku obsługi Flash.

W dalszym ciągu gorącym tematem jest Asus Eee Pad Transformer. I tak, dostępność tego tabletu w Polsce zaczyna się normować. Żeby tego było mało, dowiedzieliśmy się, że w sierpniu do sprzedaży trafi wersja 3G modelu – na początek w Wielkiej Brytanii, później pewnie w pozostałych krajach. A poza tym producent ma wysokie aspiracje i chce być numerem 2 na rynku tabletów.

Warto chwilę zatrzymać się przy naszych autorskich tekstach. Na warsztat w ubiegłym tygodniu wzięliśmy dwa tablety, których recenzje mogliście przeczytać: ICom TerraPad 1050 oraz Huawei S7 Slim. Dodatkowo mogliście przeczytać o tym, co sądzimy na temat rozwoju rynku tabletów w Polsce, recenzję aplikacji Night Stand HD, odczucia Jarka po prezentacji iOS 5 i po 24 godzinach zabawy iPadem z iOS 5, a także pierwsze wrażenia Tomasza po krótkim kontakcie z Samsungiem Galaxy Tab 10.1. Zastanowiliśmy się również co wybrać: Asusa Eee Pad Transformer czy Acera Iconia Tab A500, po czym przyjrzeliśmy się tabletom z Honeycomb dostępnym w Polsce.

Pozostałe informacje:
Rzut okiem na nowe ekrany Pixel Qi
Trak tPad-7122. Tani tablet z 3G i Androidem
HTC Flyer i pierwsza aktualizacja systemu
OnLive wkrótce na iPada i tablety z Androidem
Smart Cover pomoże w nauce dzięki Evernote Peek
Qualcomm: „Nie martwimy się Tegrą 3″
HP TouchPad w sprzedaży od 1 lipca. Niestety, nie w Polsce
BlackBerry Playbook już za miesiąc, niestety nie w Polsce
Android Market sprawdza kompatybilność aplikacji z urządzeniami z poziomu przeglądarki
Po Windows 8 Microsoft idzie o krok dalej – szykuje własny tablet?
Prototyp tabletu Della z nietypową klawiaturą
Huawei MediaPad – nieoficjalna specyfikacja. Zapowiada się ciekawie! (wideo)
Jak (nie)odporne na upadki są tablety? (wideo)
iOS 5 pozwala na odtwarzanie wideo 1080p

A już od jutra kolejna porcja najświeższych newsów z rynku tabletów! Odwiedzajcie nas koniecznie :)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona