Ważne

Qualcomm: “Nie martwimy się Tegrą 3”

Qualcomm, producent mobilnych podzespołów dedykowanych smartfonom i tabletom, nie przejmuje się nadchodzącą premierą rewelacyjnego układu nVidia Tegra 3 o pseudonimie “Kal-El”. Koncern uważa, że jego dwurdzeniowe procesory MSM8660 o częstotliwości taktowania zegara 1GHz, zapewniają lepszą wydajność, niż czterordzeniowy produkt nVidii.

Ben Timmons, starszy dyrektor do spraw marketingu i rozwoju biznesowego w Qualcomm Europe, zapytany o bliskość premiery czterordzeniowej Tegry 3, odpowiedział:

“Our dual-core is better than a standard quad-core. We’re not worried about that.”

“Nasz dwurdzeniowy procesor jest lepszy, niż zwykły czterordzeniowy. Nie martwimy się tym.”

Według Timmonsa, cztery rdzenie procesora robią wrażenie jedynie na papierze i mają na celu zainteresowanie klientów i potencjalnych nabywców urządzeń OEM. Trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ, patrząc na wojnę specyfikacji laptopów lub nawet niektórych tabletów, widać tendencję do umieszczania w urządzeniach podzespołów o coraz większych liczbach, które nie zawsze przekładają się na rzeczywistą wydajność.

Plan rynkowy Qualcomma obejmuje układy wyposażone w cztery rdzenie, ale nie pojawią się one wcześniej, niż w 2012 roku. Model APQ8064 będzie miał cztery rdzenie nazwane Krait, zegar o taktowaniu 2.5GHz oraz podwójny lub poczwórny układ graficzny Adreno. Timmons dodaje, że APQ8064 będzie produktem dedykowanym tabletom z Windows 8 na pokładzie oraz smartfonom z najwyższej półki.

W swojej wypowiedzi Timmons skomentował także sklep nVidia Tegra Zone oferujący gry w pełni wykorzystujące dwu-, a także wkrótce czterordzeniowe procesory tabletów i telefonów komórkowych:

“We’re distinctly not in the services business and don’t want to be.”

“Nie jesteśmy w branży usługowej i nie chcemy w niej być.”

Strategia Qualcomm obejmuje koncentrację nie na ilości rdzeni, ale na idealnej równowadze pomiędzy wydajnością i oszczędnością energii. Takie rozwiązanie jest najbardziej korzystne dla nas, klientów, i rokuje bardzo dobre nadzieje na przyszłość. Nie wiem jak Wam, ale mnie stosunek Qualcomma do rynku bardzo się podoba, koncern jako jedyny na rynku wydaje się stawiać na jakość, nie ilość. Zgadzacie się?

źródło

Komentarze

  • astelix

    Mnie się podoba takie podejście. Choć to też forma marketingu, ale bardziej w moim guście. Nie miałem nigdy urządzenia mobilnego na układzie nvidia, a qualcomma owszem, posiadam i nie narzekam.

  • agn

    qualcomm to uśpiony gigant. jego snapdragony dlugo byly niepokonane, miejmy nadziejze ze mają zamiar powtórzyć swoj poprzedni sukces

  • hellypton

    Mysle ze twierdzenie ze 2 rdzenie moga wiecej niz 4 jest lekko przesadzone no chyba ze qualcomm bedzie stosowac cos w stylu hyper threatingu w intelowskich i5/i7. Tak czy inaczej qualcomm jest bardzo mocnym graczem na rynku ARM’ow.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona