Qualcomm: "Nie martwimy się Tegrą 3" - Tabletowo.pl

Qualcomm: „Nie martwimy się Tegrą 3”

Tabletowo.pl Qualcomm: "Nie martwimy się Tegrą 3" Nowości

Qualcomm, producent mobilnych podzespołów dedykowanych smartfonom i tabletom, nie przejmuje się nadchodzącą premierą rewelacyjnego układu nVidia Tegra 3 o pseudonimie „Kal-El”. Koncern uważa, że jego dwurdzeniowe procesory MSM8660 o częstotliwości taktowania zegara 1GHz, zapewniają lepszą wydajność, niż czterordzeniowy produkt nVidii.

Ben Timmons, starszy dyrektor do spraw marketingu i rozwoju biznesowego w Qualcomm Europe, zapytany o bliskość premiery czterordzeniowej Tegry 3, odpowiedział:

„Our dual-core is better than a standard quad-core. We’re not worried about that.”

„Nasz dwurdzeniowy procesor jest lepszy, niż zwykły czterordzeniowy. Nie martwimy się tym.”

Według Timmonsa, cztery rdzenie procesora robią wrażenie jedynie na papierze i mają na celu zainteresowanie klientów i potencjalnych nabywców urządzeń OEM. Trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ, patrząc na wojnę specyfikacji laptopów lub nawet niektórych tabletów, widać tendencję do umieszczania w urządzeniach podzespołów o coraz większych liczbach, które nie zawsze przekładają się na rzeczywistą wydajność.

Plan rynkowy Qualcomma obejmuje układy wyposażone w cztery rdzenie, ale nie pojawią się one wcześniej, niż w 2012 roku. Model APQ8064 będzie miał cztery rdzenie nazwane Krait, zegar o taktowaniu 2.5GHz oraz podwójny lub poczwórny układ graficzny Adreno. Timmons dodaje, że APQ8064 będzie produktem dedykowanym tabletom z Windows 8 na pokładzie oraz smartfonom z najwyższej półki.

W swojej wypowiedzi Timmons skomentował także sklep nVidia Tegra Zone oferujący gry w pełni wykorzystujące dwu-, a także wkrótce czterordzeniowe procesory tabletów i telefonów komórkowych:

„We’re distinctly not in the services business and don’t want to be.”

„Nie jesteśmy w branży usługowej i nie chcemy w niej być.”

Strategia Qualcomm obejmuje koncentrację nie na ilości rdzeni, ale na idealnej równowadze pomiędzy wydajnością i oszczędnością energii. Takie rozwiązanie jest najbardziej korzystne dla nas, klientów, i rokuje bardzo dobre nadzieje na przyszłość. Nie wiem jak Wam, ale mnie stosunek Qualcomma do rynku bardzo się podoba, koncern jako jedyny na rynku wydaje się stawiać na jakość, nie ilość. Zgadzacie się?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona