Ważne

Recenzja Huawei Ideos S7 Slim

Czy tani znaczy słaby? To pytanie zadają sobie wszyscy zastanawiający się nad zakupem tabletu. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzisiejszy rynek zalany jest wschodnimi wyrobami, których jakość, funkcjonalność i możliwością pozostawiają wiele do życzenia.

Huawei, chiński koncern zajmujący się produkcją elektroniki użytkowej, jest wyjątkiem potwierdzającym tę regułę. Jego pierwszy tablet, Ideos S7, odniósł duży sukces na rynku i zyskał popularność także wśród Czytelników Tabletowo.pl. Kilka miesięcy temu Huawei zaprezentował jego następcę – lżejsze i wydajniejsze urządzenie o sporych możliwościach. Tak się szczęśliwie złożyło, że miałem okazję obcować z tym modelem przez dwa tygodnie. Zapraszam do przeczytania testu tabletu Huawei Ideos S7 Slim – pierwszego tabletu, z którym ciężko było mi się rozstać.

SPECYFIKACJA

 • Android 2.2 Froyo z dostępem do sklepu Android Market,
 • 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli (WVGA),
 • procesor ARM Qualcomm Snapdragon QSD8250 1GHz,
 • 512MB pamięci operacyjnej RAM,
 • aparat cyfrowy 3,2Mpix,
 • kamerka do wideorozmów,
 • wysokiej jakości głośniki stereo,
 • mikrofon,,
 • 3G,
 • slot kart pamięci microSD i SIM,
 • czujnik natężenia światła,
 • akcelerometr,
 • WiFi 11 b/g/n,
 • Bluetooth 2.1,
 • złącze microUSB i microHDMI,
 • złącze audio 3.5 mm,
 • obsługa standardu Flash,
 • obsługa najpopularniejszych formatów wideo (H.264, MPEG4, WMV, RMVB),
 • obsługa najpopularniejszych formatów muzycznych (MP3, PCM, AMR, AAC),
 • obsługa najpopularniejszych formatów obrazu (JPEG, BMP, PNG, GIFF, TIFF),
 • bateria litowo-jonowa o pojemności 3250 mAh,
 • wymiary: 200 x 109.5 x 12.5 mm.

PUDEŁKO

Byłem zaskoczony widząc pudełko, w którym otrzymałem tablet S7 Slim. Bardzo przypomina ono to, w którym sprzedawany jest Apple iPad: jest białe, bez zbędnych ozdób lub emblematów, opatrzone jedynie wizerunkiem tabletu na górze oraz jego pełną nazwą i logo producenta po bokach. W środku znajdowały się trzy, podobnie jak całe opakowanie, białe pudełeczka w których, teoretycznie powinny znajdować się akcesoria. Niestety, ponieważ ja otrzymałem model testowy, nie było mi dane zaznajomić się z dodatkami innymi, niż ładowarka sieciowa. Długo szukałem w sieci informacji na temat akcesoriów, z którymi sprzedawany jest S7 Slim – bezowocnie. Na ten temat milczy nie tylko strona internetowa producenta, ale także zagraniczne portale branżowe.

URZĄDZENIE

Podobnie jak wcześniej recenzowany przeze mnie tablet Coby MID7024, Huawei S7 Slim robi bardzo pozytywne wrażenie po wzięciu do ręki. Przedni panel, mieszczący 7-calowy ekran dotykowy, kamerkę do wideorozmów, czujnik natężenia światła i trzy przyciski funkcyjne, jest czarny, błyszczący i elegancki. Dla kontrastu, tylny panel wykonany został z matowego, białego plastiku, którego powierzchnia przerwana jest jedynie srebrnym paskiem ze szczotkowanego metalu, w którym umieszczono oczko aparatu o rozdzielczości 3.2 megapiksela, logo IDEOS oraz, nieco poniżej, oznaczenia producenta.

Lewy, trzymając tablet pionowo, bok urządzenia kryje czytnik kart microSD oraz złącze służące do podłączenia Ideosa do stacji dokującej (niezawartej w zestawie). Na prawym znajduje się gniazdo ładowania oraz włącznik, który, według mnie, nie jest dostatecznie czuły i wyczuwalny pod palcami; brakuje mu również charakterystycznego „kliku”, który upewniłby nas o wciśnięciu przycisku.

Górny bok zawiera jeden z głośników stereo, a tuż ponad nim złącza microUSB oraz microHDMI. Na podstawie tabletu znajdziemy jack audio 3.5 mm, drugi głośnik oraz połączone przyciski regulacji głośności.

Wszystkie elementy obudowy są perfekcyjnie spasowanie, nie pojawiają się żadne trzaski lub skrzypnięcia.

Minimalistyczny design sprawia, że S7 Slim jest bardzo ładnym urządzeniem. Nie ma żadnych zbędnych elementów lub nieprzemyślanych rozwiązań kłujących w oczy. W mojej ocenie producent tabletu zasługuje na głęboki ukłon za zaprojektowanie urządzenia, które, przynajmniej w kategoriach estetycznych, może równać się z iPadem.

SYSTEM

A) Ogólne wrażenia z użytkowania

Huawei Ideos S7 Slim podczas testów sprawował się wyśmienicie. System operacyjny tabletu, dzięki specjalnej nakładce graficznej producenta, był bardzo szybki, intuicyjny i prosty w obsłudze. Serce urządzenia, procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania zegara 1GHz, wydawało się wystarczające, żeby zapewnić płynną i bezproblemową pracę urządzenia. Przez dwa tygodnie testów tablet nie zawiesił się nawet raz, nie zdarzyło się nawet większe spowolnienie systemu. Nie jestem pewien, co miało tak pozytywny wpływ na działanie tabletu, ale sądzę, że była to bardzo dobra optymalizacja systemu ze sprzętem i nakładka graficzna.

B) Interfejs

Tablet S7 Slim pracuje pod kontrolą systemu Android 2.2 Froyo. Nie jest to jednak ten sam robocik, który zobaczyć możemy w większości urządzeń konkurencji. Domyślny interfejs systemu Google jest monotonny, mało innowacyjny i, po dłuższym użytkowaniu, zaczyna się nudzić. Aby zapobiec takiej sytuacji, Huawei dodał do Android 2.2 swoją własną nakładkę graficzną – Emotion. Nie jestem pewien, czy tak brzmi jej oficjalna nazwa, jednak jest to prawdopodobne, jako, że jej elementy nazwane były „Gadżetami Emotion”.

Interfejs Emotion zapewnia 10 ekranów głównych, na których użytkownik może porozkładać gadżety, widgety, skróty do ulubionych aplikacji i folderów lub zakładki. Podzielone są one na pięć zakładek tematycznych: Home, Sieć, Rozrywka, Komunikacja i Ulubione.

Gadżety Emotion to specjalne widgety, które zajmują cały lub większość danej części ekranu głównego. Ich przewagą nad zwykłymi, domyślnymi dodatkami pulpitu w systemie Android, jest możliwość operacji i używania najważniejszych funkcji urządzenia bezpośrednio z poziomu pulpitu, bez potrzeby otwierania osobnej aplikacji z menu.
W wyżej opisaną funkcję wyposażono najpopularniejsze programy, takie, jak E-Mail, Kalendarz, Muzyka, Odtwarzacz Wideo, Pogoda oraz Zakładki. Na przykład, gadżet E-Mail wyświetla 20 ostatnio otrzymanych wiadomości i pozwala na odpisanie na nie lub napisanie nowej wiadomości używając przycisków znajdujących się na widgecie.

Interfejs Emotion obejmuje nie tylko ekran główny, ale także menu wielozadaniowości i zarządzania urządzeniem. Dotknięcie ikony baterii powoduje wyświetlenie chmurki informującej o jej aktualnym stanie (podanym w procentach), a symbolu słoneczka – pojawienie się suwaka pozwalającego na dostosowanie jasności podświetlenia ekranu.

W prawym górnym rogu prawie każdego ekranu (w tym domyślnych aplikacji) znajduje się ikona wielozadaniowości. Interfejs Emotion zawiera nie tylko funkcje standardowego task-killera (aplikacji pozwalającej na zamykanie procesów działających w tle), ale także menu szybkiego dostępu i obszaru powiadomień. Moduł WiFi, Bluetooth lub GPS oraz transfer danych, blokadę orientacji ekranu oraz jasność można włączyć / wyłączyć bezpośrednio z poziomu ekranu wielozadaniowości, do którego mamy dostęp właściwie w każdym momencie. Otwarte aplikacje można zamykać za pomocą dużego przycisku „X”. Niestety, zauważyłem, że zakończone tą metodą procesy miały tendencję do ponownego otwierania się. Nie mam jednak pewności, czy była to przypadłość wbudowanego task-killera, systemu czy samych aplikacji.

W systemie tabletu Huawei Ideos S7 Slim na próżno szukać charakterystycznego dla Androida opuszczanej belki z powiadomieniami. Zastąpiona ona została przez menu wielozadaniowości, która unifikuje wszystkie najważniejsze funkcje i informacje o urządzeniu. Uważam je za doskonałe rozwiązanie, które powinno znajdować się w każdym tablecie pracującym pod kontrolą systemu Android.

C) Przeglądarka internetowa

Mogłoby się wydawać, że 7-calowy ekran dotykowy taniego, chińskiego tabletu nie jest odpowiedni do przeglądania Internetu. Nic bardziej mylnego. Ekran Huawei Ideos S7 Slim jest zadziwiająco czuły i świetnie reaguje na dotyk, nawet przez folię chroniącą ekran lub rękawiczkę. Jedne źródła podają, że ekran tabletu jest oporowy, inne, że pojemnościowy. Nie jestem pewien, jak jest naprawdę (producent zawiódł i nie dostarczył dokładnej specyfikacji urządzenia), jednak obecność funkcji pinch-to-zoom wyraźnie wskazuje na tę drugą opcję. Przybliżanie i oddalanie obrazu lub strony internetowej za pomocą „szczypania” ekranu odbywało się płynnie i bezproblemowo, bez skoków czy zacięć.

Domyślna przeglądarka recenzowanego tabletu jest kompatybilna z Web 2.0 i szeregiem wtyczek, w tym Adobe Flash Player w najnowszej wersji 10.3. Po pobraniu i zainstalowaniu pluginu, elementy Flash na stronach internetowych ładowały się bez problemów, a zamieszczone filmy odtwarzane były płynnie. Przeglądarkę tabletu S7 Slim wyposażono w obsługę zakładek, ekran szybkiego wybierania (najczęściej odwiedzanych stron internetowych), historię oraz możliwość pracy na kartach. Zapisywanie haseł w formularzach stron internetowych również jest możliwe, chociaż zdarzały mi się „krzaki”, czyli nierozpoznawanie wpisywanego początku loginu lub nazwy użytkownika. Nie jest to jednak problem, który znacząco utrudnia korzystanie z przeglądarki.

D) Mail

Jak już wspomniałem w paragrafie „Interfejs”, nakładka graficzna Emotion wzbogaca system Android o dodatkowego klienta poczty elektronicznej. Domyślna aplikacja gMail, jakkolwiek funkcjonalna, nie jest zbyt przyjazna użytkownikowi. W tym aspekcie przoduje E-Mail nakładki Emotion – jest bardzo prosty i przyjemny w obsłudze i oferuje szereg funkcji, w tym możliwość wysyłania załączników w wiadomościach oraz zmianę sposobu wyświetlania odebranych e-maili.

Konfiguracja konta pocztowego klienta Emotion jest bardzo prosta i, o ile korzystacie z usługi gMail, całkowicie automatyczna. Wystarczy wpisać adres e-mail i hasło, a reszta ustawień pobierana jest z sieci. Posiadacze kont u innych usługodawców zmuszeni są do ręcznego wpisywania ustawień serwera.

Przy okazji aplikacji Mail warto wspomnieć o klawiaturze S7 Slim. Dzięki pojemnościowemu ekranowi jest ona bardzo wygodna i pozwala na naprawdę szybkie pisanie. Wbudowana funkcja podpowiedzi przyspiesza proces tworzenia tekstów lub wiadomości, ale, w odróżnieniu od tej znanej z systemu iOS, nie jest ona nachalna i nie podmienia błędnych (w jej mniemaniu) wyrazów, a jedynie wyświetla je w linii ponad klawiaturą.

Za pomocą klawiszy możemy wprowadzać małe i duże litery, a także znaki specjalne i narodowe. Po kilku dniach użytkowania przyzwyczaiłem się do klawiatury Huawei wystarczająco, żeby pisać na niej z prędkością porównywalną do tej, jaką osiągam na iPadzie. Chciałbym zaznaczyć, że klawiatura S7 Slim jest najwygodniejszą ze wszystkich, z jakimi miałem kontakt na tabletach pracujących pod kontrolą systemu Android.

E) Multimedia

Trudno powiedzieć, czy Huawei Ideos S7 Slim jest tabletem multimedialnym. Obsługuje wszystkie popularne formaty wideo, muzyki oraz obrazów, ale brakuje mu do tytułu króla tej dziedziny.

Dwa głośniki stereo tabletu są wyjątkowe. Po uaktywnieniu opcji SRS WOW HD, jednego z domyślnych ustawień korektora w odtwarzaczu muzyki, wydobywa się z nich piękny, głęboki i przestrzenny dźwięk. W moich oczach, a raczej uszach, Huawei S7 Slim ma najlepsze głośniki z jakimi miałem do czynienia w tablecie. Są przynajmniej dwukrotnie głośniejsze od iPada i zadziwiają świetną jakością. Nie charczą (nawet przy maksymalnej głośności), nie skrzypią i nie zniekształcają dźwięku. Bardzo głęboki ukłon w stronę producenta.

Domyślny odtwarzacz muzyczny, dzięki nakładce Emotion, znacznie różni się wyglądem od standardowego androidowego playera. Oferuje jednak dokładnie te same funkcjonalności, jednak podane w nieco bardziej estetyczny i przystępny sposób. Tworzenie playlist bezpośrednio z poziomu aplikacji jest jak najbardziej możliwe oraz, co ciekawe, użytkownik może tworzyć skróty do nich bezpośrednio na pulpicie urządzenia.

Aparat cyfrowy tabletu, mający rozdzielczość 3.2 megapiksela, robi zdjęcia wystarczająco dobrej jakości, żeby opublikować je na Facebooku, Twitterze lub innym portalu społecznościowym. Niestety, amatorzy mobilnej fotografii się zawiodą, ponieważ producent nie wyposażył tabletu w funkcję macro ani, co gorsze, porządną matrycę. Nagrywane filmy wideo nie szokują jakością i mają tendencję do skakania oraz tracenia ostrości.

Wideokamerka nie jest wykrywana przez komunikator Skype, jednak umożliwia wideo konferencje przy pomocy aplikacji Fring. Niestety, oferowana przez nią jakość obrazu woła o pomstę do nieba…

Procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1GHz dobrze radzi sobie z filmami w standardowej rozdzielczości, ale ma wyraźne problemy z odtwarzaniem wideo w jakości HD. Obraz wyraźnie klatkuje i pojawiają się problemy z synchronizacją dźwięku. To bardzo dziwne, być może problem tkwi w odpowiednim odtwarzaczu lub kodekach?

F) Biznes

Wiem, że wielu naszym Czytelnikom zależy na recenzowaniu nie tylko rozrywkowego aspektu tabletów, ale także biznesowego. Z tego powodu pobrałem i zainstalowałem kilka profesjonalnych aplikacji, w tym Documents To Go (odpowiednik komputerowego pakietu biurowego Microsoft Office), Unified Remote oraz VLC Remote. Wszystkie programy działały i pełniły swoje funkcje bez zarzutu. Dzięki stosunkowo popularnej rozdzielczości ekranu, tablet Huawei nie miał problemów z przyciętymi lub rozciągniętymi programami pobranymi z Marketu.

Pliki zapisane w aplikacji Documents To Go można przesłać na komputer za pomocą kabla USB.

G) E-booki

Tablet to urządzenie służące nie tylko do przeglądania internetu, oglądania filmów, grania lub pisania, ale także czytania książek elektronicznych. Huawei Ideos S7 Slim trzymany pionowo lub poziomo, wydaje się być idealnym narzędziem do wertowania stron ulubionych publikacji. W menu tabletu znajduje się wbudowana aplikacja Aldiko, która pozwala na pobierać i czytać e-booki bezpośrednio na urządzeniu. Działa ona naprawdę fajnie, a dzięki czułemu ekranowi S7, czytanie książek to czysta przyjemność. Aplikacja posiada także szereg opcji, w tym ustawienia wielkości tekstu i marginesów, jasności ekranu, orientacji oraz trybu dzień / noc.

H) Android Market

Nie każdy niskobudżetowy tablet pracujący pod kontrolą systemu Android ma dostęp do Marketu. Na szczęście S7 Slim ma i korzysta z niego pełnymi garściami. Ze sklepu możemy pobrać nie tylko gry i aplikacje, które znacznie rozszerzą możliwości urządzenia, ale także animowane tapety i widgety.

MODUŁ 3G

Huawei Ideos S7 Slim to pierwszy tablet w moich rękach, który wyposażony był w moduł 3G. Po włożeniu aktywnej karty SIM możemy nie tylko korzystać z Internetu bezprzewodowego, ale także dzwonić i pisać SMSy. Służą do tego specjalne aplikacje, które znajdują się w menu tabletu.

Pisanie wiadomości tekstowych wygląda dokładnie tak, jak na telefonie z systemem Android i przedstawione jest w formie dymków. Musicie się zastanawiać, jak wygląda rozmowa przez tablet. Cóż, tak, jak na zwykłym smartfonie. Duże (w porównaniu do tradycyjnej słuchawki) rozmiary urządzenia nie są wielką przeszkodą, a po jakimś czasie wywołują jedynie uśmiech na ustach.

Transmisja 3G / GPRS działa całkowicie bezproblemowo na tablecie, należy jednak pamiętać, żeby, w celu oszczędności, wyłączać transfer danych w momencie wejścia w zasięg sieci WiFi.

BATERIA

Przez dwa tygodnie testowania tabletu Huawei Ideos S7 Slim ładowałem urządzenie tylko dwa razy. Korzystałem z niego naprawdę dużo, ze połową jasności ekranu, włączonym modułem WiFi oraz aktywną kartą SIM. Średni czas pracy urządzenia na akumulatorze wynosił 7-8 godzin, co uważam za bardzo dobry wynik.

PODSUMOWANIE

Jeżeli zapytalibyście mnie, do jakiego innego tabletu porównałbym Huawei Ideos S7 Slim, bez wahania odpowiedziałbym – HTC Flyer. Oba urządzenia mają 7-calowe ekrany, komponenty o podobnej wydajności i bardzo dobre nakładki graficzne producenta. Tym, co przemawia na korzyść Huaweia w tym pojedynku jest jego… cena. Huawei Ideos S7 Slim, oferując szeroką gamę możliwości i dobrą specyfikację, kosztuje około 299$.

Huawei Ideos S7 Slim

Zalety

 • elegancki wygląd,
 • bardzo dobra jakość wykonania obudowy,
 • czuły, 7-calowy ekran dotykowy,
 • system Android 2.2 z nakładką graficzną Emotion i dostępem do Android Market,
 • dobra wydajność dzięki procesorowi 1GHz i 512MB pamięci operacyjnej RAM,
 • czytnik kart pamięci microSD,
 • wygodna klawiatura,
 • świetny czas pracy na baterii.

Wady:

 • kolory wyświetlane przez ekran mogłyby być żywsze

Galeria

Komentarze

 • agn

  hah, jezeli bedzie kosztować około 1000 zł to biore go jako mniejszego brata transformera. 3G przesądza sprawę, nawet przeboleje tą rozdzielczosc. Ale za takie pieniądze ktore za tablet nie są pieniedzmi mysle ze moze byc to calkiem ciekawy wybór. a juz napewno dla tych ktorzy nie wiedza czy zaczynac swoja przygode z tabletami i wydawać odrazu 2 tysie na porzadny sprzet.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Bardzo dobra recenzja jak widzę bardzo dobrego sprzętu. Sam korzystam z Ideosa S7 wcześniejszej generacji i przyznam się, że podzielam to co Jarek tu napisał bowiem te same uwagi poza długością pracy baterii (w S7 niestety bateria jest za słaba i niestety praca na niej bardzo ogranicza możliwość pracy urządzenia bez ładowarki) odnoszą się do obu modeli. Tym samym czytając tą recenzję miałem wrażenie, że czytam nie o nowszym Slimie ale nieco starszym, klasycznym S7. Jednakże po przeczytaniu tego tekstu zastanawiam się dlaczego nasi “producenci” wolą importować jakieś mierne chińskie no name zamiast nawiązać współpracę z taką firmą jak Huawei i jej produkty sprzedawać po przebrandowaniu jako swoje co przyniosłoby im większa popularność i podniosło ich renomę? Dla mnie podejście firm uważających się za “producentów” elektroniki importujących tandetę przy jednoczesnej możliwości importu zdecydowanie lepszych produktów jak recenzjowany Ideos S7 Slim czy wspomniany przeze mnie S7 jest co najmniej niezrozumiałe. Szkoda, że nasze firmy idą tą drogą wyważając otwarte już drzwi w postaci niezłych tabletów Huaeia.

 • JFS

  Autor napisał że używał tablet przez 2 tygodnie ale ładoeal go tylko 2 razy. Napisał też że tablet wytrzymuje ok. 7 godzin na baterii. Nie wiem jakie wnioski mam z tego wysnuć.

  Brakuje też porównania do 7 calowego Galaxy Tab.

  • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

   Różnice w długości czasu pracy na jednym załadowaniu baterii mogą wynikać choćby z tego powodu iż klasyczny Ideos S7 posiada baterię o pojemności 2200 mAh
   a model rozwojowy czajki Slim 3250mAh więc różnica jest widoczna i nie ma się czemu dziwić, że autor tekstu dość rzadko ładował testowany tablet. Co do porównań to widziałbym porównanie nie tylko z modelem Galaxy Tab ale również starszym bratem czyli Ideosem S7. Osobiście jestem ciekaw testu kolejnego dziecka Huawia,o którym niedawno wspominano w nowościach.

   • JFS

    Daj spokój, tydzień na jednym ładowaniu ? Nawet gdyby tylko sobie leżał to synchro pogody emila i twittera rozładowało by go po 2 dobach…

    • Huawei to nie był mój jedyny tablet. Pierwszy raz, podczas testowania baterii, używałem go naprawdę dużo. Pózniej wyłączyłem połączenie z siecią i wlaczalem je tylko wtedy, kiedy potrzebowałem. Tak więc ciągła synchronizacja danych była niekatywna, co pozwalało zaoszczędzić baterię.

    • Massai

     Wczoraj kupiłem ten tablet (jest w dobrej cenie w sieci Carrefour, po 999 pln).
     Co do baterii – rzeczywiście wygląda że wytrzymała. Naładowałem do 50% (na więcej nie starczyło mi cierpliwości ;-)), i dawaj…
     Włączone wifi, odpalane filmy – no generalnie, znęcałem się przez około 2h.
     Potem żona mi zakosiła i przez 2h siedziała na necie.
     Ekran na 30% (mogłoby być nawet ciemniej, jest dość jasny)
     Przed wyłaczeniem sprawdziłem baterię – 35%. Przez noc leżał z wifi włączonym i synchronizacją maila co 15 minut – zjechał do 29%.

     Wiem że te procenty nie są do końca miarodajne, ale wygląda obiecująco.
     Inne uwagi – całkiem niezłe rozwiązanie na mobilne biuro. Przede wszystkim w porównaniu do galaxy taba 7 cali i do HTC Flayera – jest wyraźnie węższy, tzn. niższy, jak się go trzyma w pozycji horyzontalnej. Ma po prostu na dłuższych bokach węższą ramkę, bo ekran mniej więcej taki sam.
     Sprowadza się to do tego że na luzie mieści się w wewnętrznej kieszeni kurtki, nawet w pokrowcu. W zimie – bardzo przydatne.
     W marynarce się zmieści, ale nosić tak się go nie da ;-), za długi.
     Procek daje radę, zacięć nie zauważyłem.

     Ekran pojemnościowy, producent nawet to napisał na pudełku, i naprawdę czuły.
     Porównałbym go do della streak siedmiocalowego, z tym że ma 3G.
     Aha, w kerfie sprzedają go teraz z gratisowym starterem Playa na 300 MB – można sobie przetestować od ręki ;-).

     Jedyna wada – kolorystyka. Sam tablet, no cóż, tył biały. Ale jak się go podłączy do ładowarki, która jest też biała z rubinowym paseczkiem dookoła, hm… no, cokolwiek zbyt metroseksualne ;-)

     • ufoq

      witam wiesz może jak podłączyć internet mobilny z Netii … włożyłem kartę i co dalej ;p

 • Zex

  Czy hdmi było testowane? Wrażenia?…

  • Niestety, nie było. Nie posiadam kabla microHDMI, a producent nie dołączył go do zestawu.

   • Zex

    Szkoda, ale mam nadzieję, że da radę zrzucić film z sieci i oglądać na większej ilości ” bez przycinania.
    Swoją drogą za te pieniądzę (pomijam polskie metody “bleed’em dry”) to chyba najlepsza maszyna na rynku.

   • tomp381

    mógłbym taki kabel zpodać za 10 zeta ale tv do podpięcia nie posiadam :)

 • Squmen

  Jarek dzięki za fajna recenzje. Podrzuć jeszcze jaka jest waga slima i czy ten chropowaty biały plastik nie zatrzymuje brudu

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  No to chyba mamy wyjaśnioną zagadkę długości pracy na baterii. Mocniejsza bateria w połączeniu z wyłączaniem synchronizacji i dostępem do sieci może dać tak dobry wynik. Jednak mój Ideos S7 pracuje cały czas w połączeniu z siecią wifi, włączoną synchronizacja i GPS więc nie ma co się dziwić, że mi bateria słabo trzyma…

 • KISS

  Autor tak się rozpisuje jaki ten tablet jest “fajowy” (może i taki jest) i tani ale on wcale aż taki tani nie jest – moim zdaniem jest wręcz drogi
  300$ – czyli na polskie po sprowadzeniu ~ 1000 zł
  co dostajemy 7′ – w małej rozdzielczości, w miare przyzwoity procesor 1Gz i modem 3G,
  nie ma nic informacji ile ma wbudowanej pamięci
  Patrząc na czołowych producentów za niedużo więcej można z pewnością znaleźć ciekawsze produkty i to znanych marek

  Ten tablet byłby interesujący za ok 600 zł

  • agn

   eee ?? ze co? mozesz podać jakiś przykład markowego tabletu za okolo 1000 zł?

   • KISS

    za 1200zł z pewnością można juz znaleźć coś lepszego ;)

    • Zex

     Konkrety poproszę.

    • agn

     za 1200 jedyne co mozna znalec to galaxy tab.

 • Elektri

  KISS możesz podać co konkretnie masz na myśli?
  Widzę, że nie tylko ja nie lubię ogólnikowych ” za około 1000 można ” .
  Co innego z G3 zaproponujesz?

  • KISS

   np:
   http://allegro.pl/tablety-samsung-93493

   i porównywalny o niedużo gorszych parametrach:
   http://allegro.pl/listing.php/search?string=lark&category=89253

   minus 200MHz, plus 256MB RAM, 3G, taki sam ekran 7′ 800×480…. też chińszczyzna – cena o połowe niższa i to w Polsce
   ;)

   • KISS

    poprawka: minus 256MB RAM

   • Elektri

    Oficjalna cena Samsunga z G3 jest na poziomie 1400PLN
    Co do Lark-a to chyba nie ma GPS-a i G3.
    Oczywiście możemy kupić z “nieoficjalnej dystrybucji”.
    Ale nie o to w recenzjach chyba chodzi ;)

   • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    Podałeś niezbyt trafny przykład Larka, który wyposażeniem i jakością ma się nijak do recenzjowanego Slima. Slim jest znakomicie wyposażony, z porządnym procesorem, ekranem pojemnościowym obsługującym multitouch a Lark nie ma nawet połowy tego więc cena około 1000 złotych w przypadku S7 Slim jest uzasadniona. 600 złotych za tego Larka to dopiero cena wysoka…

    • KISS

     Napisze tak jedno i drugie urządzenie ma braki (szczególnie ten ekran o małej rozdzielczości) więc czy lepiej wydać teraz te 500zł czy 1000zł i np za rok kupić już normalny tablet czołowego producenta (ceny będą spadać, to jest nieuniknione)
     to każdy sobie musi odpowiedzieć sam…. jedno i drugie urządzenie nadaje się na “sezon”
     i jedno i drugie będzie w krótkim czasie przestarzałe ;)

     • Czy rozdzielczość 800 x 480 Huaweia S7 Slim jest naprawdę dla Was niewystarczająca? To oczywiste, że 7-calowy ekran nie będzie miał 1280 x 800, tak, jak jego starsi, 8.9- lub 10-calowi bracia.

 • p.l

  Chętnie bym przetestował (najbardziej obawiam się tej niskiej rozdzielczości), wie ktoś czy można go w jakimś sklepie fizycznie obejrzeć?

 • Michał

  Dzięki ludzie za tą recenzję :D

 • mp

  a kiedy w polskich sklepach?

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Poprzednia wersja Ideosa S7 posiadała 8GB wbudowanej pamięci. A Slim jaką posiada? Czy kursy to gdzieś podane w specyfikacji?

  • Slim, podobnie jak jego poprzednik, ma 8GB pamięci wewnętrznej. Przepraszam, że zapomniałem wspomnieć tego w specyfikacji poprzedzającej recenzję.

   • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

    A jak wygląda sprawa z modułem GPS? Posiada na pokładzie? Poprzednik posiada i działa on znakomicie.

    • W tym wypadku nic się nie zmieniło.
     Krótko mówiąc – S7 Slim to lżejszy, zgrabniejszy, ładniejszy i szybszy S7. :)

     • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

      No to bardzo dobra wiadomość. A jak się prezentuje wg Ciebie porównanie S7 i S7 Slim poza tym, że jest lżejszy i bardziej poręczny? Jak wypada jakość ekranów? Czy ekran w S7 bardzo odbiega pod ekranu Slima?

    • Chciałbym odpowiedzieć na to pytanie, ale niestety nie mogę. Nie miałem kontaktu z pierwowzorem, a jakiekolwiek porównywać mogę jedynie na podstawie suchej specyfikacji… :/

     • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

      Wielka szkoda, że możesz wykonać takowego porównania ale być może jest ktoś u Was w Redakcji kto miał kontakt z oboma modelami i mógłby dokonać takowego porównania. Byłoby to bardzo ciekawe dla osób rozważających zakup tabletu.

 • next

  To w końcu jest ten GPS czy nie???

 • Ma, jest wykrywany przez najpopularniejsze nawigacje dostępne w Android Market i działa bez problemów.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Jeśli GPS działa ze wszystkimi nawigacjami z Android Market to podobnie jak w przypadku poprzednika powinien działać także z popularnym NaviExpertem. Wiele razy korzystałem z Ideosa S7 jako nawigacji i sprawował się wręcz wyśmienite. Tym samym tu powinno być identycznie gdyż Slim jak widzę ma niemal te same podzespoły jak S7.

  • morswin

   Czy wiesz może czy ideosa slim można upgradeować do androida 2.3 lub wyżej?kupileś już huawei media pad?

 • tomp381

  rozdzielczość 480×800 dyskfalifikuje ten tablet. Tyle to mam w telefonie. Jedyne do czego się nadaje to na nawigacje do samochodu i czytnik ebooków.

 • Michał

  Szkoda że nie wiadomo kiedy będzie w Polsce :(

 • morswin

  rozdzielczość jest wystarczająca,mam ideosa s7 i jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to czas. pracy baterii. jest tun bardzo dobry stosunek jakości do ceny
  ,myśle że Sarto go kupić,może będzie w orange jak pierwszy ideos

 • Michał

  fajnie by było gdybyś też filmik na yt zrobił :)

 • maciek

  a wie ktoś może jak wygląda sprawa ze złączem microUSB? Tzn czy działą tylko jako wyjście do podłączenia np do komputera, czy też ma funkcję host USB i za pomocą jakiejś przejściówki można podłączyć np pendrive ze zdjęciami czy innymi danymi?

 • kamoo

  Witam ten tablet jest w Auchanie za 990 zł

 • kulca

  w jakim mieście?

 • Mike

  Tablet ogólnie ok, za tę cenę nie można wymagać cudów. Ku przestrodze jedna informacja, koszt wymiany szyby przedniej w serwisie to ok 530 zł bez wyświetlacza!!!!!!!!! przy cenie urządzenia na poziomie 1000 zł to skandal.
  Tani w zakupie bardzo kosztowny w serwisie…..

 • morswin

  Czy ktoś wie czy ten sprzęt można zaktualizować do wyższej wersji androida niż 2.2??

 • Marzenn

  Trzeba po prostu go nie rozwalać, to i kosztów serwisu by nie było. IMHO, kupiłem go za 999zł w komputroniku i uważam, że w tej cenie, nie ma fajniejszej konkurencji. Nakładka graficzna jest faktycznie świetna i płynność działania również. Warto dodać, że za darmo dorzucane jest do niego: uchwyt do samochodu + mapy PL – więc całe urządzenie w aucie zamienia się w nawigację z wielkim ekranem. Świetne rozwiązanie.

 • alchimistev

  rozumiem, że GPS na tablecie był sprawdzany na terenie Polski, a jak sprawa wygląda na terenie Europy? czy też tak samo dobrze się sprawuje?

 • tolek

  A jak się ma ten tablet względem lenovo a1 7 ?

  nie biorąc pod uwagę 3G to który lepszy ?

  • ufoq

   mam na sprzedaz huawei ideosa jak bys chcial kupic ;] moj nr gg 3731858 albo pisz na maila

   • tolek

    czyli dostałem odpowiedź na swoje pytanie. szkoda, że autor recenzji ma niewiele w tym temacie do powiedzenia ;[

    • morswin

     Szkoda że nie zauważyłeś że artykuł jest z czerwca 2011 roku; myślę że autor ma po tych 8 miesiącach znacznie bardziej ciekawe zajęcia niż udzielać Ci odpowiedzi między 21.34 siódmego lutego a 7.34 dnia 8 lutego ; a co do tematu to zwracam uwagę że Ideos oprócz 3g ma rozdzielczość niższą niż Lenovo; a to lenovo nie ma 3g i wyższą rozdzielczość i nowszy system operacyjny.
     I zamiast się obrażać na autora to warto użyć głowy, oprócz noszenia czapki, także do myślenia.

     • tolek

      dzięki, za info,

      a co to ma za znaczenie że wpis jest z 2011 roku.
      Ja zadałem pytanie w komentarzu do wpisu. Jeżeli autor nie chce komentowania wpisów to może komentowanie śmiało wyłączyć, albo wyłączyć po upływie jakieś czasu od daty jego publikacji. Jeżeli nie wyłącza tzn. że jest gotowy do odpowiedzi na pytanie czytających.

      Ostatnia linijka Twojego wpisu – wróć na onet, tam znajdziesz sobie podobnych

    • Elektri

     Obruszasz się, że autor nie odpowiedział Ci na pytanie, lecz raczyłeś dać mu tylko 12 godzin.
     Czy nie uważasz, że troszeczkę przesadzasz….
     To nie jest HOT LINE dla klientów kluczowych, ani straż pożarna.
     Twoje pytanie również nie należy do pytań konkretnych, tylko ogólnikowych, a to oznacza, że w odpowiedzi spodziewasz się recenzji porównawczej…. Nie za dużo na 12 godzin? A może raczysz zawęzić pytanie? Względem czego? Wyglądu, parametrów, a może serwisu? Szanuj innych, jeżeli chcesz, by szanowano Ciebie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona