Ważne

iOS 5 pozwala na odtwarzanie wideo 1080p

Lista nowości, które pojawiły się w najnowszej, piątej już, odsłonie systemu iOS jest długa i liczy około 200 pozycji. Internauci na całym świecie dwoją się i troją, aby znaleźć je wszystkie. Niestety, jak do tej pory bez powodzenia. iOS 5 nadal kryje wiele tajemnic i funkcji, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Jednak są takie, o których wiemy. Jedną z nich jest możliwość odtwarzania plików wideo w jakości FullHD 1080p, czyli w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest ona dostępna wyłącznie na iPadzie 2.

Pierwsi testerzy donoszą, że odtwarzanie wideo w 1080p jest bardzo płynne i wygląda naprawdę niesamowicie. Nic dziwnego – iPada 2 wyposażono w dwurdzeniowy procesor Apple A5 1GHz, 512MB pamięci operacyjnej RAM oraz układ graficzny, który reklamowany był jako =dziewięć razy potężniejszy= od tego, który znaleźć można było w poprzedniej generacji tabletu Apple.

Możecie się zastanawiać, komu potrzebne jest 1080p? Przecież 720p wygląda wyśmienicie przy tej rozdzielczości ekranu! Całkowicie się z Wami zgadzam, ale nie zapomnijmy o technologii AirPlay, która pozwala na bezprzewodowy streaming multimediów. Któż by nie chciał stworzyć ze swojego tabletu podręcznego, domowego centrum rozrywki w jakości HD?

źródło

Komentarze

 • Nomek

  Fajnie… Na swoim transformerze też podobno miałem móc odtwarzać takie filmy… :P

 • Jak to kiedyś ktoś powiedział: chłyt matekingowy:)
  Pytanie tylko jak z płynnością na scenach z szybkim ruchem?
  Czy ipada2 można podłączyć do telewizora aby obejrzeć film? Bo tylko wtedy miało by to sens…

  • iRaff

   Można przez kabel hdmi lub AirPlay poprzez Apple tv .
   Korzystam z tego ostatniego rozwiązania – jest super ;-)

  • Tomasz

   Ja używam kabelka HDMI i świetnie śmigają filmy (ale iOS 5 jeszcze niet ;-)

 • iRaff

  I faktycznie chodzą filmy hd bez zacinki.
  I bateria trochę się poprawiła :-)

 • Lost

  Niestety obecny model Apple Tv pozwala jedynie na odtwarzanje 720 p, ciekawe czy korzystanie z full hd będzie się wiązało z koniecznością kupienia jabłkowej telewizji kolejnej generacji.

 • Tomasz

  Natrafilem na link:
  http://www.ieatapples.com/ios5/

  Aktualna lista znalezionych W necie zmian/nowości

  Z ciekawostek – nareszcie bedzie mozna tworzyć i usuwać swoje albumy foto. Albo mozliwosc formatowania tekstu w wbudowanym programie pocztowym, Drukowanie z poziomu Google map, Gesty do Obsługi multitaskingu czy dla przycisku home.

 • rafu

  A to na 4.3.3 sie nie dalo? http://pokazywarka.pl/oigfg8/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona