Acer Iconia Tab W500 zmierza na polskie półki sklepowe - Tabletowo.pl

Acer Iconia Tab W500 zmierza na polskie półki sklepowe

Tabletowo.pl Acer Iconia Tab W500 zmierza na polskie półki sklepowe Nowości

Na przykładzie Asusa Eee Pad Transformer wydawać by się mogło, że połączenie tabletu z netbookiem, poprzez możliwość podłączenia opcjonalnej klawiatury, jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad kupnem takiego urządzenia, ale nie chcesz, by pracowało w oparciu o Androida, możesz przemyśleć kwestię zakupu tabletu z Windowsem (który nie jest przystosowany do pracy na tego typu sprzęcie). Jest nim Acer Iconia Tab W500, który zmierza na półki sklepowe w Polsce.

Tablet Acera jest propozycją dla osób, które nie wyobrażają sobie pracy w urządzeniem kontrolowanym przez inny system operacyjny niż Windows. Niestety, jest to wersja niezoptymalizowana do działania na tabletach, przez co korzystanie z niego czasem irytuje (sytuacja zmienia się w momencie podpięcia przez USB myszki).

Acer przekonuje, że Iconia Tab W500 to urządzenie dla osób, które chcą korzystać z wygodnego ekranu dotykowego, ale jeszcze nie są gotowe całkowicie pożegnać się z klawiaturą. Pełnowymiarowa klawiatura Chiclet pełni też funkcję stacji dokującej, dzięki czemu zapewnia zarówno optymalną ergonomię, jak i dostęp do dodatkowych interfejsów. Ponadto, jest wyposażona w urządzenie wskazujące Acer FineTrack z dwoma przyciskami umożliwiającymi wygodne nawigowanie, gniazdo Ethernet zapewniające szybką łączność z Internetem oraz port USB do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Iconia Tab W500 został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, WiFi, Bluetooth 3.0, 32GB SSD oraz dwie kamerki 1,3 Mpix (przednią i tylną). Całość pracuje w oparciu o Windows 7, a jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor AMD C-50, a za wyświetlanie obrazu odpowiada układ graficzny AMD Radeon HD6250.

Dostępne konfiguracje:

Iconia Tab W500 – 10″ WXGA (1280×800), dwurdzeniowy AMD C-50, 2GB RAM, 32GB SSD, WiFi 802.11bgn, kamera 1.3 Mpix (tył)+1.3 Mpix (przód), Bluetooth, opcjonalna klawiatura, cena 2 199 zł

Iconia Tab W501 – 10” WXGA (1280×800), dwurdzeniowy AMD C-50, 2GB RAM, 32GB SSD, WiFi 802.11bgn,  1.3 Mpix (tył)+1.3 Mpix (przód), Bluetooth, modem 3G, opcjonalna klawiatura, cena 2 599 zł

źródło: Acer

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona