Android Market sprawdza kompatybilność aplikacji z urządzeniami z poziomu przeglądarki - Tabletowo.pl
Ważne

Android Market sprawdza kompatybilność aplikacji z urządzeniami z poziomu przeglądarki

Jeśli jesteś posiadaczem urządzenia pracującego w oparciu o Androida – ta wiadomość powinna Cię zainteresować. Internetowy gigant Google wprowadził nową funkcjonalność w swojej przeglądarkowej wersji sklepu z aplikacjami (market.android.com). Po zalogowaniu się na własne googlowskie konto przy każdej aplikacji pojawia się sprawdzenie jej kompatybilności z dodanym do konta sprzętem.

Aktualnie do konta mam podpięte dwa urządzenia – marnego smartfona LG Swift i tablet Acer Iconia Tab A500 (który aktualnie przechodzi redakcyjny test – recenzja niebawem na stronie). Normalnym jest, że część programów dostępnych w Android Market jest kompatybilna tylko z moim telefonem, tylko z tabletem, z każdym z tych modeli bądź też z żadnym. Dotychczas jednak nigdzie nie pojawiała się automatycznie generowana informacja na ten temat. Aż do teraz.

Obecnie, po wejściu na stronę jakiegokolwiek programu dostępnego w AM, automatycznie pokazuje się informacja czy dana aplikacja jest kompatybilna z moim sprzętem, czy też nie. Bardzo fajny pomysł.

Tabletowo.pl Android Market sprawdza kompatybilność aplikacji z urządzeniami z poziomu przeglądarki Nowości

Teraz tylko czekać aż w końcu Google wyodrębni w Android Market aplikacje kompatybilne z Androidem Honeycomb, bo na to czeka znaczna część posiadaczy najnowszych tabletów – w tym Asusa Eee Pad Transformer czy Motoroli Xoom. Mam nadzieję, że to w końcu nastąpi, a co za tym idzie – jasna będzie odpowiedź na pytanie o ilość aplikacji dostępnych dla plastra miodu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona