Asus chce być numerem dwa na rynku tabletów

Apple sprzedało 25 milionów egzemplarzy swojego tabletu iPad w zaledwie 14 miesięcy. Jest to rekordowy wynik do którego nieustannie dąży konkurencja. Na rynku wciąż pojawiają się urządzenia mające być “zabójcą iPada”.
Czy to możliwe, aby jakiemukolwiek producentowi udało się dorównać Apple? Czy kiedykolwiek pojawi się urządzenie, które zdobędzie tak ogromną popularność, jak iPad? Wiele wskazuje na to, że nie.

Jerry Shen, prezes Asusa, przestał wierzyć w możliwość zdetronizowania tabletu Apple. Według niego gra toczy się teraz o drugie, honorowe miejsce, które, oczywiście, chce zdobyć Asus. Tajwański koncern pokłada nadzieje w swoim najpopularniejszym urządzeniu – Eee Padzie Transformer, który znalazł fanów także wśród Czytelników Tabletowo. W czerwcu firma chce sprzedać 300 000 egzemplarzy tego tabletu, co, biorąc pod uwagę zaskakująco dobre wyniki w kwietniu i maju (400 000 sprzedanych jednostek), wydaje się być planem do zrealizowania.

Sprzedaż 300 000 Transformerów w czerwcu byłaby sporym osiągnięciem i zostawiłaby konkurencję daleko w tyle. Dotarcie do tego kamienia milowego zapewniłoby Asusowi upragnione drugie miejsce na podium liderów.
W takiej sytuacji musimy postawić pytanie: czy dla nas, klientów, to dobrze, że producenci rezygnują z chęci pokonania iPada? Czy takie działania nie zaowocują zamrożeniem rynku?

źródło

Komentarze

  • agn

    mnie to tam obecnie nieinteresuje. mi transformer wystarczy. w moim mniemaniu jest o wiele lepszy od sprzetu apple.jak na moje to mogą się stawiać nawet na ostatnim miejscu. mają poprostu dobry sprzet za który nie każdą sobie płacic bajońskich sum i dzięki temu mają we mnie klienta.

  • aix

    Nie ma się czym martwić. Asus musi przestawić moce produkcyjne. Poza tym obawiał się początkowo zwiększać produkcję w związku z niepowodzeniem Xooma. Firmy muszą sobie zdać sprawę, że za tablet można zapłacić do 2000zł, a za wersję z 3G do 2500zł,. Kto będzie spełniał warunek ceny, będzie miał rynek zbytu. Samsung też zejdzie z cenami do cen Asusa. To kwestia czasu. Ważne, że udział Androida w rynku tabletów cały czas rośnie, a udział Apple cały czas spada. CZekamy na wyniki za 2 kwartał 2011 dotyczące konkretnych liczb.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona