Asus chce być numerem dwa na rynku tabletów - Tabletowo.pl
Ważne

Asus chce być numerem dwa na rynku tabletów

Tabletowo.pl Asus chce być numerem dwa na rynku tabletów Nowości

Apple sprzedało 25 milionów egzemplarzy swojego tabletu iPad w zaledwie 14 miesięcy. Jest to rekordowy wynik do którego nieustannie dąży konkurencja. Na rynku wciąż pojawiają się urządzenia mające być „zabójcą iPada”.
Czy to możliwe, aby jakiemukolwiek producentowi udało się dorównać Apple? Czy kiedykolwiek pojawi się urządzenie, które zdobędzie tak ogromną popularność, jak iPad? Wiele wskazuje na to, że nie.

Jerry Shen, prezes Asusa, przestał wierzyć w możliwość zdetronizowania tabletu Apple. Według niego gra toczy się teraz o drugie, honorowe miejsce, które, oczywiście, chce zdobyć Asus. Tajwański koncern pokłada nadzieje w swoim najpopularniejszym urządzeniu – Eee Padzie Transformer, który znalazł fanów także wśród Czytelników Tabletowo. W czerwcu firma chce sprzedać 300 000 egzemplarzy tego tabletu, co, biorąc pod uwagę zaskakująco dobre wyniki w kwietniu i maju (400 000 sprzedanych jednostek), wydaje się być planem do zrealizowania.

Sprzedaż 300 000 Transformerów w czerwcu byłaby sporym osiągnięciem i zostawiłaby konkurencję daleko w tyle. Dotarcie do tego kamienia milowego zapewniłoby Asusowi upragnione drugie miejsce na podium liderów.
W takiej sytuacji musimy postawić pytanie: czy dla nas, klientów, to dobrze, że producenci rezygnują z chęci pokonania iPada? Czy takie działania nie zaowocują zamrożeniem rynku?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona