Samsung ma problem z ekranem Galaxy Tab 8.9?

Pamiętacie dzień, w którym dowiedzieliśmy się o tabletach Samsung Galaxy Tab 10.1 i 8.9? Ten ostatni reklamowany był przez producenta jako cieńszy, lżejszy i zgrabniejszy od iPada 2. Trudno było się nie zgodzić z tą opinią, ponieważ różnica w grubości pomiędzy tymi dwoma urządzeniami wynosiła 0.2 mm.

Wiele wskazuje na to, że niektóre egzemplarze tabletu Galaxy Tab 8.9 stracą ten atut. Koreańska agencja prasowa etnews donosi, że Samsung boryka się z problemem niewystarczającej ilości paneli dotykowych, które miały znaleźć się w modelu GT 8.9. Z tego powodu koncern zamierza użyć starszych, nieco mniej przejrzystych paneli, które są o 30-40% grubsze.

Jednoczesne wprowadzenie na rynek modeli GT 8.9 i 10.1 jest najbardziej prawdopodobną przyczyną problemu Samsunga. W sieci pojawiły się pogłoski, że cały zapas nowej generacji ekranów producent przeznaczył na większy tablet, o 10.1-calowym wyświetlaczu, gdyż ten jest dla niego priorytetem. Najbardziej niepokojący jest fakt, że cena Galaxy Tab 8.9 pozostanie taka sama, bez względu na wersję ekranu.

Czy problemy z Galaxy Tab 8.9 wpłyną na dalsze opóźnienie premiery tabletu? Czy zdecydujecie się na jego zakup wiedząc, że za tę samą cenę moglibyście mieć cieńszy egzemplarz z lepszym ekranem?

źródło

Komentarze

 • Krzysztof

  Rodzajów tych tabletow od samsunga jest już chyba 8. Rożne procesory, matryce, aparaty. Jak dla mnie jeden wielki burdel.

  • tomp381

   SAMSUNG czytaj szajsung. To mega korporacja czyli pierwszeństwo kasa. Wszystkie produkty są średniej jakości ale jakoś działają bez większych problemów. to nie HTC gdzie każdy model jest dla wąskiej grupy użytkowników (kto ma tablet Flyer niech niech napisze dlaczego go wybrał z pominięcim kwestji ceny w Ziemniakolandii. )

 • Bartosz

  Ja nie mam problemu z wyborem zakupiłem Asus Transformer i to jest strzał w dziesiątkę :D

 • ZEB

  Jak dla mnie różnica pomiędzy 8.9 a 10.1 jest na tyle mała, że jak tylko pojawi się w sprzedaży 10.1 z 3G – to go kupuje …. tylko kiedy się pojawi ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona