Ważne

Po Windows 8 Microsoft idzie o krok dalej – szykuje własny tablet?

Gigantom technologicznego świata nie wystarcza już fakt, że oferują swoje rozwiązania (w tym przypadku systemy operacyjne) znanym producentom – chcą iść o krok dalej. Tak było w przypadku firmy Google, która we współpracy z HTC stworzyła Google Nexus One, jakiś czas później dzięki Samsungowi – Nexus S, a od jakiegoś czasu mówi się, że szykuje także swój własny tablet. O ile ostatnio plotki na ten temat nieco ucichły, tak pojawiły się o innym koncernie – Microsofcie. Do sieci trafiły wieści, jakoby firma z Redmond miała zamiar wypuścić na rynek swój własny tablet. Takie rewelacje dotarły od DigiTimes.

Urządzenie miałoby pracować w oparciu o Windows 8, natomiast jednostka centralna pochodzić od Texas Instruments. Według źródła, tablet Microsoftu miałby zadebiutować na rynku dopiero pod koniec 2012 roku.

Jeśli informacja ta się potwierdzi, nie będę zdziwiona. Microsoft jest od dłuższego czasu obecny na gamingowym rynku z konsolą Xbox 360, która cieszy się sporą popularnością. Trzeba jednak zaznaczyć, że firma ma w swoim portfolio także niezbyt udane produkty, jak odtwarzacz Zune czy smartfony: Kin One i Kin Two. Dlaczego nie miałby wydać na rynek własnego tabletu?

Microsoft niestety nie skomentował powyższych spekulacji.

źródło

Komentarze

 • agn

  microsoft powalczy o kawałek tortu. napierw system dla telefonów nokii, potem system dla tabletów, niedawno informacja ze nokia wyceniala sie na okolo 19 miliardów dolarów ( po co? ) microsoft zacieśnia współprace z nokiąa ta ma cos czego nie ma microsoft… ovi store. a zeby windows 8 mial sens musi miec na siebie aplikacje a do tego najelpiej sklep z gotową ilością odbiorców. tak oto microsoft powoli wkracza na rynek

  • … do tego zakup Skype. W rozrywce też mają potężny udział. Dobre tablety wraz z dobrym systemem to byłoby coś.
   Trzeba jeszcze dodać, za Microsoftem stoi potężna chmura, czyli AZURE, którą MS zapewne wykorzysta. Tak jak to zrobił w przypadku SkyDrive.

 • hellypton

  Tablet od Microsoftu – czemu nie, w końcu robią klawiatury, myszy, XBox’y. Ja i tak wolałbym z Linuxem, ale dlaczego nie, MS czasami potrafi zrobić dobry produkt, np MS Office.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona