Po Windows 8 Microsoft idzie o krok dalej - szykuje własny tablet? - Tabletowo.pl

Po Windows 8 Microsoft idzie o krok dalej – szykuje własny tablet?

Tabletowo.pl Po Windows 8 Microsoft idzie o krok dalej - szykuje własny tablet? Nowości Plotki / Przecieki

Gigantom technologicznego świata nie wystarcza już fakt, że oferują swoje rozwiązania (w tym przypadku systemy operacyjne) znanym producentom – chcą iść o krok dalej. Tak było w przypadku firmy Google, która we współpracy z HTC stworzyła Google Nexus One, jakiś czas później dzięki Samsungowi – Nexus S, a od jakiegoś czasu mówi się, że szykuje także swój własny tablet. O ile ostatnio plotki na ten temat nieco ucichły, tak pojawiły się o innym koncernie – Microsofcie. Do sieci trafiły wieści, jakoby firma z Redmond miała zamiar wypuścić na rynek swój własny tablet. Takie rewelacje dotarły od DigiTimes.

Urządzenie miałoby pracować w oparciu o Windows 8, natomiast jednostka centralna pochodzić od Texas Instruments. Według źródła, tablet Microsoftu miałby zadebiutować na rynku dopiero pod koniec 2012 roku.

Jeśli informacja ta się potwierdzi, nie będę zdziwiona. Microsoft jest od dłuższego czasu obecny na gamingowym rynku z konsolą Xbox 360, która cieszy się sporą popularnością. Trzeba jednak zaznaczyć, że firma ma w swoim portfolio także niezbyt udane produkty, jak odtwarzacz Zune czy smartfony: Kin One i Kin Two. Dlaczego nie miałby wydać na rynek własnego tabletu?

Microsoft niestety nie skomentował powyższych spekulacji.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona