Ważne

Huawei MediaPad – nieoficjalna specyfikacja. Zapowiada się ciekawie! (wideo)

Firma Huawei pozytywnie zaskakuje. Model S7 Slim, który ostatnio przetestowaliśmy, zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, mimo swoich stosunkowo niskich parametrów technicznych (porównując z najnowszymi tabletami trafiającymi do sprzedaży). Okazuje się jednak, że dla bardziej wymagających producent szykuje coś naprawdę ekstra. Ma nim być tablet Huawei MediaPad, znany wcześniej jako S7 Pro.

Dotychczas wiedzieliśmy, że MediaPad ma być najmniejszym i najlżejszym tabletem wyprodukowanym przez Huawei. Teraz już wiemy więcej – choć są to wyłącznie niepotwierdzone przez producenta plotki, które nie muszą znaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Otóż, wg nich, Huawei MediaPad ma posiadać dwurdzeniowy procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania 1,5GHz (ewentualnie dwurdzeniową Tegrę 2 1GHz), a całość ma pracować w oparciu o Androida Honeycomb, co sugeruje, że 7-calowy ekran modelu będzie miał najprawdopodobniej rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Pozostałe parametry techniczne tabletu nie powinny odbiegać od wcześniejszych modeli firmy. Na jego pokładzie powinniśmy znaleźć kamerkę, 3G, WiFi oraz Bluetooth.

Co ciekawe, pojawiają się już pierwsze plotki na temat ewentualnej ceny MediaPad. Według najnowszych spekulacji, koszt tego tabletu ma się zamknąć w 400 dolarach (przypomnę tylko, że S7 Slim kosztuje 100 dolarów mniej). Oby tylko jego specyfikacja (ta powyższa) okazała się prawdziwa…

Poniżej reklama (wg mnie beznadziejna…) ciekawie zapowiadającego się tabletu:

źródło

Komentarze

 • agn

  szczerze to wiekszej kupy od tej reklamy to nie widzałem. Szczególnie poraża gra aktorska faceta…

  • agn

   pozatym mogłby być dla mnie jeszcze bardziej mobilna wersja transformera ( nie obrazil bym sie gdybym mial oba :D ) ale nie wiadomo czy ( ta specyfikacja bedzie faktycznie z tym prockiem bo jak z tegra to bedzie standard ze standardowa ceną) , nie wiadomo kiedy, i nie wiadomo dokladnie za ile.

   tak wlasciwie to nic nie wiadomo :P

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  A ja jestem ciekaw czy podobnie jak poprzednie tablety także i ten będzie miał dostęp do wyjmowanej baterii? Byłoby to dobre udogodnienie w przypadku jej wymiany.

 • Huawei ma potencjał nie tylko do produkcji systemów ze średniej półki. To firma, która zaczęła od kopiowania (patrz afera z reverse engineeringiem switchy Cisco), a obecnie w niektórych dziedzinach (np telekomunikacja) wyznacza trendy rozwoju. Oby tylko dobrze wykorzystali ten potencjał. Swoją drogą, chętnie pobawiłbym się S7 Slimem – pożyczy ktoś? :-)

 • Zex

  Czy hdmi będzie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona