Ważne

Prototyp tabletu Della z nietypową klawiaturą

Coraz więcej producentów decyduje się w różnoraki sposób na połączenie możliwości tabletów z netbookami. Można to zauważyć przede wszystkim u Asusa – w dwóch różnych modelach: Eee Pad Transformer i Eee Pad Slider. Jednak tym razem skupię waszą uwagę na urządzeniu, które różni się od dotychczas prezentowanych. Poznajcie nienazwany jeszcze prototyp Della.

Jeśli przez dłuższy czas śledzicie Tabletowo.pl, na pewno wiecie, że kilka firm ma w swoich planach wypuszczenie na rynek tabletów-sliderów. Należy do nich zaliczyć wspomnianego Asusa Eee Pad Slider, ale także Samsunga 7 Series, Fujitsu LifeBook TH40/D oraz Sony Freestyle Hybrid PC. Jak nie trudno zauważyć, wszystkie te modele oferują klawiaturę, której wysunięcie powoduje powstanie netbooka. W przypadku prototypu Della jest zupełnie inaczej – i to nie jest jedyna różnica pomiędzy nimi.

Prototypowe urządzenie nawiązuje bardziej do smartfona niż netbooka. Jego klawiatura wysuwa się dokładnie tak, jak ma to miejsce w większości telefonów typu slider, przez co oferuje zupełnie inne doświadczenie korzystania z niego, niż w wyżej wspomnianych modelach. Ale Dell nie zdecydował się na taki ruch bez powodu.

Jak widzicie na pierwszych zdjęciach modelu, producent wyposażył swoje urządzenie w nieco nietypową klawiaturę, która ma umożliwiać szybkie i wygodne pisanie. Nie jest to QWERTY, znane z laptopów czy smartfonów, a coś zupełnie innego, spotykanego dotąd wyłącznie w klawiaturach ekranowych (w tym w iOS 5).

Urządzenie zostało wyposażone w 7-calowy ekran oraz aparat. Więcej informacji na jego temat niestety nie poznamy dopóki producent nie zdecyduje się na rozpoczęcie masowej produkcji modelu. Niestety, nie wiadomo na razie czy to kiedykolwiek w ogóle nastąpi.

Jak Wam się podoba projekt Della?

źródło

Komentarze

 • agn

  ciekawe, klawiatura podzielona tak zeby mozna bylo tablet jednoczesnie trzymac i pisać kciukami. fane tylko czy obsługujący dosięgnie kciukiem do spacji? ale biorąc pod uwage ze to tylko 7 cali byc moze będzie to mozliwe.

 • KISS

  “jego klawiatura wysuwa się pod kątem 180 stopni,” – co autor ma na myśli pisząc te słowa ;)
  może trzeba było poprostu napisać: cała elektronika, bateria znajduje się pod klawiaturą jak telefonach typu slider ;)

  kiedyś były takie komputerki: UMPC – i bardzo często stosowano taką konstrukcje

 • szef

  klawiatura taka sama jak ta Virtualna w ios 5

 • Elektri

  Mnie osobiście bardzo podoba się taka konstrukcja…
  Po pierwsze łatwiej zrobić (zwłaszcza, żeby był mechanicznie trwały) slidera z klawiaturą wysuwaną 0°, niż z odhyłem …
  Tu wystarczą szyny, a nie jakieś wyrafinowane konstrukcje :)
  Jeżeli jeszcze pójdą dalej i w przestrzeni nad spacją zrobią coś na wzór tuchpad-a z enterem…
  Mam nadzieję że na pokładzie znajdzie się GPS :)
  A wtedy “prawie” już maja pierwszego chętnego ;)

 • Squmen

  KISS się dziś chyba nie wyspał w recenzji Huawei Ideos S7 Slim też się czepiał bez kontrargumentów

  • Elektri

   :)
   Chyba była u niego burza…
   A może właśnie u niego nie było ;)

 • Sporawy ten smartfon;-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona