Xiaomi MIUI 14 logo
źródło: MIUI Xiaofan

MIUI 14 w smartfonach Redmi i POCO! Lista smartfonów uprawnionych do aktualizacji

MIUI 14 to najnowsza wersja nakładki systemowej na smartfony Xiaomi. Posiadacze niektórych urządzeń producenta z serii Redmi oraz POCO, również mogą liczyć na aktualizację. Które spośród tych smartfonów mogą spodziewać się najnowszej wersji nakładki MIUI?

MIUI 14 w drodze

Najnowsza wersja nakładki Xiaomi miała zadebiutować 1 grudnia 2022, jednak plany te zostały pokrzyżowane przez śmierć Jiang Zemina, czyli byłego przywódcy Chin. Od stycznia 2023 jednak wprowadzane są aktualizacje dla poszczególnych smartfonów, w tym między innymi dla Xiaomi 12S, czy Xiaomi 12 Pro.

Xiaomi MIUI 14 logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

Ponadto wraz z nadejściem kwietnia tego roku, firma ma rozpocząć wprowadzanie najnowszej nakładki MIUI do tabletów. Należy jednak pamiętać, że odbędzie się to w Chinach – na wersję globalną (albo europejską) trzeba będzie jeszcze poczekać.

Które smartfony z serii POCO oraz Redmi dostaną MIUI 14?

Informacji tej udziela nam portal miuirom, który przygotował listę kompatybilnych urządzeń z serii POCO. Jej pełna zawartość prezentuje się następująco:

Xiaomi MIUI 14 logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

To samo źródło wskazuje nam także listę modeli z serii Redmi, które dostaną najnowszą nakładkę od Xiaomi. Które urządzenia dostaną aktualizację?

Jak widać, producent zadbał o to, aby zarówno flagowce, jak i telefony bardziej budżetowe dostały nową nakładkę. Wydaje mi się, że jest to miły gest w stronę klienteli, zamiast sztucznego uśmiercania starszych smartfonów.

Kiedy premiera?

Doskonałe pytanie! Program beta testów MIUI 14 ponoć już ruszył dla rynków innych niż chiński. Jak podaje xiaomiui.net, posiadacze smartfonów Redmi 9, Redmi Note 9 oraz POCO M3 mogą otrzymać dostęp do najnowszego MIUI już w 2 kwartale 2023 roku! Nie wiadomo jednak, czy mowa o użytkownikach z Chin, czy tych oczekujących na wersję Global. Tu potrzebna jest cierpliwość.