Redmi K40 Gaming Edition (fot. GSMarena)

Redmi K40 Gaming Edition już zaprezentowany. Jest też wersja king Bruce Lee karate mistrz

Redmi K40 Gaming Edition, czyli pierwszy smartfon dla graczy od Redmi, ujrzał światło dzienne. Kilka jego elementów zasługuje na pochwałę.

Smartfon gamingowy od Redmi

Jak dotąd, Redmi miało kilka mocniejszych modeli, które mogłoby z czystym sumieniem zaproponować mobilnym graczom, ale żaden z nich nie rościł sobie prawa do określania się sprzętem gamingowym. Inaczej rzecz się ma z nowym Redmi K40 Gaming Edition. Sprzęt, nazywany także w niektórych mediach Redmi K40 Game Enhanced Edition, został dziś oficjalnie zaprezentowany.

Zacznijmy od rozwiązań konstrukcyjnych skrojonych typowo pod gracza. Mamy tu 6,67-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli z obsługą HDR10+ i odświeżaniem w 120 Hz. Warstwa dotykowa odświeża się z kolei w częstotliwości 480 Hz.

Redmi K40 Gaming Edition (fot. GSMarena)

Mamy też specjalne przyciski dodatkowe na bokach obudowy, które pojawiają się, gdy przesuniemy odpowiadające im przełączniki. Przydadzą się podczas dłuższych potyczek online.

Ważnym elementem są głośniki, które zamontowano z głową – nie po bokach obudowy, a u góry i u dołu (gdy trzymamy urządzenie w pozycji horyzontalnej). To świetnie, że już na etapie projektu ktoś pomyślał o tym, by gracz nie zasłaniał sobie maskownic dłońmi. Głośniki charakteryzują się obsługą Hi-Res Audio i Dolby Atmos.

Redmi K40 Gaming Edition (fot. GSMarena)

Do tego zapas energii z baterii 5000 mAh wydaje się być wystarczający. Jeśli nie, szybko uzupełnimy braki przy pomocy ładowarki 67 W. Jest w stanie naładować akumulator do pełna w 42 minuty.

Chłodzenie procesora MediaTek Dimensity 1200, budowanego w technologii 6 nm, to zadanie dla układu łączącego zalety wykorzystania elementów grafenowych, grafitowych i komory parowej. Urządzenie nie jest wyposażone w żadne wentylatory.

Redmi K40 Gaming Edition (fot. GSMarena)

Pamięć, aparaty i inne elementy smartfona

Oczywiście Redmi K40 Gaming Edition można wykorzystywać także do innych celów niż granie. Pomaga w tym przynajmniej 6 GB RAM i minimum 128 GB pamięci wbudowanej. Są też cztery inne, lepiej wyposażone wersje.

Aparat główny składa się z trzech głównych części: 64-megapikselowej matrycy Quad-Bayer (f/1.65), 8-megapikselowego sensora z obiektywem ultraszerokokątnym (119°, f/2.2) oraz 2-megapikselowej kamerki do zdjęć makro (f/2.4). Z przodu zamontowano aparat do selfie 16 Mpix, zaś czytnik linii papilarnych przeniesiono na boczną krawędź obudowy.

Ceny zaczynają się od 1999 juanów (~1170 złotych) za wersję 6 GB/128 GB i mogą osiągnąć nawet 2699 juanów (~1580 złotych) za najwyższą opcję z pamięcią 12 GB/256 GB. W sprzedaży będzie dostępna także specjalna edycja Bruce’a Lee, z napisem „BRUCE LEE KING OF KUNG FU” na żółtej obudowie oraz akcesoriami w tym samym kolorze.