fot. Ishan Agarwal

POCO M3 Pro 5G (prawie) bez tajemnic. Odpowiednia wycena skaże go na sukces

Podstawowe modele, które Xiaomi prezentuje pod marką POCO, potrafią zaskoczyć stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Nierzadko, w cenie podstawowych smartfonów, oferują wybrane elementy specyfikacji, charakterystyczne dla średniej półki cenowej. Wiele wskazuje na to, że równie atrakcyjnym kontynuatorem serii będzie POCO M3 Pro 5G, którego premiera odbędzie się już za kilka dni.

Światowa premiera POCO M3 Pro 5G zapowiedziana została na 19 maja. To właśnie wtedy dowiemy się, czy pogłoski o jego specyfikacji okażą się prawdziwe. Nie musimy jednak czekać na potwierdzenie wszystkich szczegółów. Częścią z nich marka POCO podzieliła się już teraz, podgrzewając atmosferę przed premierą.

Podstawowe atuty: 5G, wyświetlacz i bateria

Najważniejszym atutem POCO M3 Pro 5G, wyróżniającym go na tle rynkowej konkurencji w tej dość niskiej półce cenowej, będzie, jak sama nazwa wskazuje, łączność 5G. Zapewni ją układ SoC MediaTek Dimensity 700, typowy dla najtańszych smartfonów z łącznością nowej generacji na pokładzie.

Z oficjalnych zapowiedzi smartfona dowiedzieliśmy się również, że zostanie wyposażony w wyświetlacz o specyfikacji jeszcze do niedawna dostępnej w znacznie droższych modelach. Będzie to panel IPS o rozdzielczości Full HD+, przekątnej 6,5 cala i częstotliwości odświeżania 90 Hz. POCO podkreśla, że oprogramowanie smartfona będzie korzystało z technologii DynamicSwitch, aktywującej wyższą częstotliwość odświeżania tylko wtedy, gdy ta będzie istotnie potrzebna. Takie rozwiązanie ma zapewnić balans między płynnymi animacjami a oszczędnością baterii.

W kwestii baterii, ta również figuruje wśród atutów smartfona, jakie do tej pory potwierdziło samo POCO. Ogniwo o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 18 W to w tej półce cenowej więcej niż standard.

POCO M3 Pro 5G, czyli Redmi Note 10 5G z innym znaczkiem

Potwierdzone elementy specyfikacji POCO M3 Pro 5G mogą wyłącznie utwierdzić w przekonaniu, że w istocie będzie to nic innego, jak obecny na niektórych rynkach smartfon Redmi Note 10 5G, z nieco przestylizowanymi pleckami, charakterystycznymi dla wzornictwa marki POCO.

POCO M3 Pro 5G fot. Ishan Agarwal
POCO M3 Pro 5G fot. Ishan Agarwal

Dzięki temu wiemy, że POCO M3 Pro 5G będzie wyposażony w potrójny aparat tylny (główny 48 Mpix + 2 Mpix detekcja głębi + 2 Mpix makro), przednią kamerkę o rozdzielczości 8 Mpix, gniazdo mini jack i skaner linii papilarnych zintegrowany z włącznikiem. NFC, zgodnie ze specyfikacją Redmi Note 10 5G, jest zależne od regionu, dlatego jego obecność pozostanie niewiadomą aż do momentu lokalnej premiery.

Jeśli tylko cena POCO M3 Pro 5G będzie utrzymana na charakterystycznym dla marki, bardzo atrakcyjnym poziomie, sukces sprzedażowy jest właściwie pewny.