POCO F3 GT (fot. GSMarena)

Niespodzianki nie będzie. Znamy wygląd POCO X4 Pro 5G

W świecie smartfonów trudno o dochowanie jakichkolwiek tajemnic. Tylko Apple stara się trzymać język za zębami i zmuszać do tego samego współpracujące firmy. Reszta producentów nie przywiązuje zbytniej wagi do poufności projektów. Na przykład wiemy już niemal wszystko o POCO X4 Pro 5G.

Reklama

POCO X4 Pro 5G – znajomy design

Wystarczyło poczekać, aż któryś ze sklepów opublikuje komplet informacji na temat nadchodzącego smartfona POCO. Ta podmarka Xiaomi pojawiła się na stronach francuskiego Amazonu w postaci POCO X4 Pro w wersji 5G.

POCO X4 Pro 5G (fot. Android Authority)

Przedwcześnie opublikowane grafiki ukazują obudowę z płaskimi krawędziami, z przednim panelem osadzonym metodą „kanapki” – z wyraźnie odcinającą się od reszty częścią z ekranem. Z tyłu zamontowano obudowę aparatu, która rozciąga się na niemal całą szerokość bryły urządzenia. To zabieg przypominający nieco styl z Xiaomi Mi 11 Ultra.

Specyfikacja POCO X4 Pro 5G wskazuje na ekran OLED o przekątnej 6,67 cala, procesor Qualcomm Snapdragon 695 i baterię 5000 mAh z możliwością szybkiego ładowania 67 W. Zestaw fotograficzny ma objąć aparat główny 108 Mpix, drugi sensor 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym oraz pomocniczym czujnikiem makro 2 Mpix. Wychodzi więc na to, że nowy POCO X4 Pro 5G będzie przerobionym Redmi Note 11 Pro. Jeśli tak, to nie ma co żywić nadziei na to, że otrzyma szybszy procesor.

Data premiery POCO X4 Pro

POCO przekazało, kiedy należy się spodziewać nowych urządzeń marki. Smartfony POCO M4 Pro oraz POCO X4 Pro 5G zobaczymy podczas prezentacji zaplanowanej na 28 lutego.

Ważne będzie to, jak POCO zechce wycenić swoje smartfony. Jeśli będzie można je kupić względnie tanio, jest szansa na kontynuację dobrej sprzedaży serii.