klawiatura Logitech MX Mechanical Mini keyboard dla Mac jasnoszara
(fot. Logitech)

Nowe klawiatury i myszki Logitech dla Maka są zniewalające

Logitech niezaprzeczalnie jest jednym z najpopularniejszych producentów sprzętu biurowego na świecie. Jego oferta obfituje w produkty dostosowane do intensywnej pracy przed komputerem. Co jeśli jednak klient chce używać sprzętu wraz z komputerami Mac i wykorzystać ich pełny potencjał? Logitech ma na to rozwiązanie!

Nowa oferta Logitecha dla Maków

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się Wam szukać dobrej jakości peryferiów współpracujących bez problemu z systemem macOS, to mogliście zdziwić się, jak niewiele jest ich na rynku. Często zdarza się również, że choć klawiatura jest w stanie bezproblemowo działać z Makiem, to niestety nie ma przystosowanego do niego układu.

Naprzeciw tym problemom wychodzi więc Logitech, cały na biało (i grafitowo ;)), z nową ofertą przystosowaną specjalnie dla klientów używających komputerów od Apple. W skład nowej kolekcji wchodzą dwie myszki oraz dwie klawiatury. Mają one rozszerzyć ofertę Logitecha dla Maków, gdyż firma ta posiada już kilka modeli z tej serii.

akcesoria peryferia Logitech dla Mac Apple
(fot. producenta)

Klawiatura MX Mechanical Mini dla komputerów Mac

Pierwszą z nowych klawiatur jest model Logitech MX Mechanical Mini w układzie dostosowanym do komputerów Mac. Znalazły się w nim zatem klawisze takie jak Command czy Option. Klawiatura ta powinna być już Wam znana, gdyż szwajcarski producent ma już w ofercie od pewnego czasu identyczny model. Dopiero teraz zyskał on jednak wariant dla fanów Apple.

klawiatura Logitech MX Mechanical Mini keyboard dla Mac jasnoszara
(fot. producenta)

MX Mechanical Mini jest klawiaturą w rozmiarze 75%, a zatem ma ona wszelkie potrzebne klawisze w kompaktowych wymiarach. Znalazły się w niej więc: rząd klawiszy funkcyjnych, strzałki oraz część klawiszy nawigacyjnych (PageUp, PageDown itp.).

Producent zapewnił cichą pracę dzięki przełącznikom Kailh Low-Profile V2 Brown, które sam nazywa Quiet Tactile. Wyczuwalne jest w nich sprzężenie zwrotne w momencie aktywacji, a skok ma dystans krótszy niż w klasycznych przełącznikach mechanicznych.

klawiatura Logitech MX Mechanical Mini keyboard dla Mac jasnoszara
(fot. producenta)

Niskoprofilowa klawiatura mechaniczna dla Maców ma również jednolite, białe podświetlenie, które pozwoli na użytkowanie jej nawet pod osłoną nocy. Dodatkowo współpracuje ona z oprogramowaniem Logi Options+, które pozwala na przeprogramowanie działania wybranych klawiszy.

Logitech MX Mechanical Mini pozwala na bezprzewodowe połączenie nawet z trzema urządzeniami jednocześnie, pomiędzy którymi użytkownik może się płynnie przełączać. Klawiatura wspiera systemy macOS, iOS oraz iPadOS, a użytkownicy naładują ją przez port USB-C.

Nabyć można ją na stronie Logitecha za kwotę 699 złotych w dwóch wariantach kolorystycznych: grafitowym oraz jasnoszarym. Producent rekomenduje używanie jej wraz z myszą MX Master 3S dla komputerów Mac.

Mysz MX Master 3S dla komputerów Mac

Drugim, nowym urządzeniem z serii MX, przystosowanym do pracy z Makami, jest znana i kochana mysz MX Master 3S. Nie różni się ona znacząco od swojej standardowej wersji, natomiast ma na celu bezproblemowo współpracować z systemami Apple – a to dla ich użytkowników przecież najważniejsze.

mysz Logitech MX Master 3S dla Mac mouse ergonomiczna jasnoszara
(fot. producenta)

Zamontowane zostały w niej ciche przełączniki Quiet Clicks, których praca jest praktycznie niesłyszalna. Rolka MagSpeed korzysta z kolei z adaptacyjnej funkcji obracania, która zależnie od wybranego trybu stawia ząbkowy opór lub luźno się kręci. Logitech deklaruje, że potrafi ona przewijać nawet 1000 linii na sekundę.

W myszy Logitech MX Master 3S użytkownik jest w stanie ustawić czułość w zakresie 1000-8000 DPI, a zamontowany w niej laserowy sensor pozwala na pracę na różnych powierzchniach, w tym na szkle, bez problemów z utratą precyzji. Przewijanie stron w poziomie jest dodatkowo ułatwione za sprawą dodatkowej rolki na boku myszy.

Podobnie jak klawiaturę MX Mechanical Mini, mysz MX Master 3S można podłączyć jednocześnie do trzech urządzeń z systemem macOS, iOS lub iPadOS i przełączać się między nimi za pomocą Easy-Switch. Naładować można ją z kolei kablem USB-C.

Mysz dostępna jest w kolorach jasnoszarym i grafitowym (przy czym ten pierwszy wygląda bardziej jak biały, a ten drugi jak czarny), a na stronie Logitecha zakupić można ją za 609 złotych, czyli 40 złotych więcej niż za wersję bez dopisku „dla Mac”.

Klawiatura K380 Multi-Device dla komputerów Mac

Jedynym nowym produktem w serii Logitecha dla komputerów Mac, który nie obraca się tylko w kolorach bieli, szarości lub czerni, jest klawiatura K380 Multi-Device. Ma ona bowiem barwę niebieską, którą producent ładnie nazwał „Blueberry”, oraz różową.

klawiatura Logitech K380 keyboard dla Mac niebieska
(fot. producenta)

Klawiatura K380 korzysta z rozkładu klawiszy podobnego do tego w MacBookach, dzięki czemu daje ona dostęp do klawiszy Command, Option, ale także małych strzałeczek w prawym dolnym rogu i małego rzędu funkcyjnego u góry.

Klienci zdecydowanie docenią również jej niski profil, który choć opiera się o gumowe kopuły osadzone na membranie, ma zapewnić komfort i wygodę pisania bez względu na warunki pracy. Klawiatura ta ma dodatkowo okrągłe przyciski, które są specjalnie wyprofilowane pod ludzkie palce.

Logitech K380 Multi-Device podłączyć można przez Bluetooth do dowolnego urządzenia działającego w systemach Apple, natomiast dwie baterie alkaliczne AAA pozwolą działać klawiaturze nawet przez 2 lata.

Klawiaturę tę można nabyć na stronie Logitecha w trzech opcjach kolorystycznych: niebieskim, różowym oraz białym. Ta pierwsza kosztuje 219 złotych, natomiast pozostałe po 259 złotych.

Pionowa mysz Lift dla komputerów Mac

Logitech nie zapomniał też o fanach ergonomii, działających w ekosystemie Apple. Specjalnie dla nich ma w ofercie mysz Lift, która jest pionowa, dzięki czemu można z niej korzystać, używając naturalnego chwytu dłoni. Logitech deklaruje, że najlepiej przystosowana jest ona dla osób z małymi lub średnimi dłońmi.

mysz Logitech Lift dla Mac mouse biała wertykalna
(fot. producenta)

Zamontowana w Logitech Lift rolka SmartWheel pozwala na przełączanie pomiędzy dwoma trybami: szybkim i precyzyjnym. Ten pierwszy przewija stronę ze znaczną prędkością, natomiast drugi pozwala na precyzyjne przeglądanie np. dokumentów.

Dzięki oprogramowaniu Logi Options+ można zmienić działanie przycisków myszy i dostosować je do własnych potrzeb. Ponadto mysz Lift można podłączyć do trzech urządzeń jednocześnie i przełączać się między nimi za pomocą Easy-Switch – przycisku na spodzie myszy.

mysz Logitech Lift dla Mac mouse biała wertykalna
(fot. producenta)

Dzięki połączeniu Bluetooth Low Energy i zasilaniu myszy jedną baterią alkaliczną AA (która jest dołączona do zestawu), Logitech Lift może pracować aż przez dwa lata. Kupić można ją na stronie Logitecha za 349 złotych i dostępna jest wyłącznie w kolorze białym, co może być problematyczne dla fanów ciemniejszych barw.

Logitech tworzy produkty z myślą o środowisku naturalnym

Jeśli jesteście fanami dbania o środowisko, to spodoba Wam się również fakt, że prawie wszystkie nowe produkty Logitecha dla komputerów Mac mają certyfikat neutralności węglowej oraz częściowo są wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Ponadto klawiatura MX Mechanical Mini ma metalową płytę mocującą, która wykonana została z użyciem energii odnawialnej, zamiast paliw kopalnych.

Klawiatura MX Mechanical Mini w kolorze grafitowym ma 47% części plastikowych pochodzących z recyklingu, jasnoszara zaś 36%. Myszy MX Master 3S w kolorze grafitowym i jasnoszarym to kolejno 27% i 22%, natomiast mysz Lift to 54%. Klawiatura K380 niestety nie ma takiej deklaracji, więc prawdopodobnie nie jest neutralna dla środowiska i nie korzysta z odzyskanych tworzyw.