OSOM OV1
(fot. OSOM Privacy)

„Następca” Esssential Phone’a będzie sprzedawany z wyjątkowym kablem USB-C

Osoby, które odpowiadają za stworzenie Esssential Phone’a, nie porzuciły planów dostarczania wyróżniającego się smartfona z Androidem. Ich najnowsze dziecko, czyli OSOM OV1, zapowiada się naprawdę interesująco.

Smartfon nastawiony na bezpieczeństwo

Na początku warto przypomnieć Esssential Phone’a, czyli smartfona stworzonego między innymi przez Andy’ego Rubina, nazywany ojcem Androida. Został on zaprezentowany w 2017 roku i z pewnością był bardzo ciekawą konstrukcją, która jednak nie spotkała się z odpowiednio dużym zainteresowaniem. Niestety po drodze, a także tuż po jego wprowadzeniu do sprzedaży, pojawiło się wiele problemów.

Porażka nie zniechęciła pracowników Essentials, którzy postanowili założyć nową firmę, a także ponownie zaprojektować urządzenie, które ma zachwycić całą branżę. Tak właśnie narodził się pomysł na OSOM OV1, czyli smartfon mający być jednym z najciekawszych modeli na rynku.

Wcześniej mogliśmy się już dowiedzieć, że OSOM OV1 z wysokim priorytetem będzie traktował bezpieczeństwo użytkowników. Twórcy zaznaczyli, że zabezpieczenia mają być nawet 100 razy bardziej złożone niż te dostępne dla użytkowników innych smartfonów z Androidem.

OSOM OV1
(fot. OSOM OV1)

Wśród ciekawszych rozwiązań znajdzie się specjalny kabel USB-C

Na kolejne wieści dotyczące OSOM OV1 nie musieliśmy długo czekać. Niewielka firma ponownie zdradziła część szczegółów na temat tworzonego smartfona i trzeba przyznać, że po raz kolejny udało się im podsycić atmosferę.

Smartfon ma zadebiutować z nowym układem opartym na Snapdragon 8 series, aczkolwiek nazwa procesora nie została ujawniona. Oczywiście wydajność będzie ważna, aczkolwiek to nie ona jest priorytetem. Jak już wcześniej wspomniałem, zespół pracujący nad OSOM OV1 chce skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie.

OSOM OV1
(fot. 9to5Google)

Wśród rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa znajdzie się specjalny kabel USB-C, który będzie posiadał przełącznik wyłączający przesyłanie danych. Po jego aktywacji kabel będzie mógł zostać wykorzystany tylko do ładowania urządzenia. Warto wspomnieć, że kabel będzie dodawany do każdego modelu, aczkolwiek w pudełku zabraknie ładowarki.

Na pokładzie znajdzie się miejsce dla dwóch kart SIM, ale twórcy nie zamierzają wdrażać technologii eSIM, która wymaga zawierania partnerstwa z operatorami. Ponadto smartfon zostanie wyposażony w technologię UWB i obsługę sieci 5G. Natomiast akumulator ma być większy niż w Esssential Phonie (3040 mAh). Główna kamera to 48 Mpix, a drugi obiektyw umieszczony z tyłu ma mieć 12 Mpix – obecnie nie wiemy, czy zostanie wykorzystany w roli teleobiektywu czy jako obiektyw ultraszerokokątny.

OSOM OV1 zapowiada się na sprzęt premium, co mają potwierdzać użyte materiały. Urządzenie zostanie wykonane m.in. ze stali nierdzewnej i tytanu, a ekran ma być chroniony szkłem Gorilla Glass Victus.

Na koniec mamy jedną złą wiadomość. Wcześniejsze informacje wskazywały, że OSOM OV1 zostanie wprowadzony w trzecim kwartale tego roku. Niestety prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do czwartego kwartału.