Apple iOS aktualizacja
(fot. Mateusz Budzeń | Tabletowo.pl)

iOS 16.0.2 wydany. Apple naprawia błędy, w tym jeden wyjątkowo irytujący

Apple udostępniło iOS 16.0.2 na wszystkie wspierane iPhone’y. Tym razem nie mamy do czynienia z nowymi funkcjami, ale z usunięciem błędów zgłaszanych przez użytkowników.

Apple łata pierwsze błędy

iOS 16, który został wydany na początku poprzedniego tygodnia, okazał się dość dopracowaną aktualizacją. Owszem, tylko dość, bowiem nie pojawiły się naprawdę poważne błędy, które uniemożliwiłyby korzystanie z iPhone’ów, ale nie obyło się bez mniejszych wypadek.

Na szczęście, na usunięcie wychwyconych usterek nie musieliśmy czekać do wydania iOS 16.1, a więc aktualizacji, która najpewniej pojawi się dopiero w październiku. Apple zdecydowało się zareagować wcześniej, udostępniając iOS 16.0.2. Oficjalna lista wyeliminowanych problemów przestawia się następująco:

  • aparat mógł wibrować i powodować rejestrowanie rozmytych zdjęć w niektórych aplikacjach firm trzecich na iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max,
  • ekran mógł pozostawać całkowicie czarny podczas konfigurowania urządzenia,
  • kopiowanie i wklejanie między aplikacjami mogło powodować zbyt częste wyświetlanie pytań o uprawnienia,
  • funkcja VoiceOver mogła nie być dostępna po ponownym uruchomieniu urządzenia,
  • wyświetlacze niektórych iPhone’ów (X, XR i 11) mogły nie reagować na dotyk po naprawie serwisowej.
iOS 16.0.2
(fot. Tabletowo.pl)

Warto zauważyć, że Apple usunęło wyjątkowo irytujący błąd ze zbyt często pojawiającymi się komunikatami związanymi z kopiowaniem i wklejaniem pomiędzy aplikacjami. Pisaliśmy o nim w oddzielnym artykule. Należy jeszcze podkreślić, że niektóre z błędów występowały tylko na wybranych smartfonach z Cupertino – np. na najnowszych iPhone’ach 14 czy modelu X, czyli pierwszym iPhonie z notchem.

Wypada wspomnieć, że nie jest to pierwszy zestaw poprawek do iOS 16. Zespół Tima Cooka wcześniej wydał iOS 16.0.1, który przeznaczony był wyłącznie na „Czternastki” i usunął problemy z aktywacją.

Aktualizacja jest już dostępna do pobrania

iOS 16.0.2 mogą już pobrać użytkownicy wszystkich iPhone’ów, które otrzymały wsparcie dla iOS 16. W przypadku iPhone’a 12 Pro konieczne jest pobranie ponad 250 MB, aczkolwiek na innych modelach rozmiar pliku może być nieznacznie inny.

Jeśli nie chcesz czekać na komunikat informujący o dostępności iOS 16.0.2, to aktualizację można pobrać ręcznie. W tym celu przechodzimy do ustawień, wybieramy Ogólne i następni klikamy na pozycję Uaktualnienia.