Fani Xiaomi uwielbiają ten smartfon, mimo że jest już stary

Są takie urządzenia, które trudno zapomnieć, mimo że trafiły do sprzedaży wiele lat temu i już od dawna nie są dostępne w sklepach. Pamięć o nich wciąż jest jednak żywa i mnóstwo użytkowników ma do nich ogromny sentyment. Tak też jest w przypadku tego smartfona Xiaomi.

Reklama

Fani Xiaomi z rozrzewnieniem wspominają ten smartfon. Ty też masz do niego sentyment?

Już jutro, 6 kwietnia 2022 roku, Xiaomi będzie obchodzić 12. urodziny. Z tej okazji założyciel chińskiego giganta, Lei Jun, opublikował na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo ankietę, za pośrednictwem której zapytał użytkowników platformy, jaki model smartfona marki lubią najbardziej.

Okazuje się, że fani darzą największym sentymentem Xiaomi Mi 6, który zadebiutował 19 kwietnia 2017 roku. Od jego premiery za dwa tygodnie minie zatem już pięć lat! Na model ten zagłosowało aż 21 tysięcy osób. Warto tutaj przypomnieć, że w czerwcu 2021 roku nadal korzystało z niego ponad 2 mln użytkowników. Na drugim miejscu pod względem popularności uplasował się zdecydowanie nowszy Xiaomi Mi 11 Ultra, który otrzymał 8190 głosów. Podium zamknął Xiaomi Mi 10 Extreme Edition (Mi 10 Ultra), wskazany przez 6147 użytkowników serwisu Weibo.

Xiaomi Mi 6 ulubiony smartfon fanów
źródło: Lei Jun Weibo

Widać jednak, że Mi 6 zdeklasował konkurencję. Mnie to jednak nie dziwi – ja również wybrałbym ten model, ponieważ właśnie jego darzę największym sentymentem. Smartfon był ogromnym krokiem naprzód względem Mi 5, który jako pierwszy flagowiec marki trafił do Polski w ramach oficjalnej polskiej dystrybucji (w trzecim kwartale 2016 roku).

Xiaomi Mi 6 pojawił się w sprzedaży w Polsce w lipcu 2017 roku, choć niestety tylko w czarnej wersji kolorystycznej. Moim zdaniem najładniejsza – niebieska, nie trafiła oficjalnie do kraju nad Wisłą. Cena smartfona bardzo kusiła – kosztował zaledwie 1899 złotych, podczas gdy Galaxy S8 na start 3499 złotych, czyli blisko dwa razy więcej (choć ten miał przewagę w postaci „bezramkowego” ekranu, pierwszego w serii Galaxy S).

xiaomi mi 6

Bezpośredni następca, Xiaomi Mi 8, nie kusił już tak ceną, gdyż zaczynała się ona od 2299 złotych. Producent ponownie zawalczył ceną w przypadku Xiaomi Mi 9, ponieważ smartfon kosztował od 1899 złotych. Niewiele brakowało, żebym stał się posiadaczem tego modelu, ale tak się złożyło, że w moje ręce wpadł Huawei Mate 20 Pro, którego też wspominam z ogromnym sentymentem.

Mi 9 zakończył jednak „erę tanich flagowców chińskiego Apple” – kolejny high-end, Xiaomi Mi 10 zadebiutował w Polsce w cenie od 3499 złotych, podobnie jak Mi 11. Najnowsza generacja kosztuje natomiast już od 3799 złotych, choć trzeba pamiętać o tym, że jest jeszcze model 12X za 3199 złotych, aczkolwiek jego sprzedaż wciąż nie rozpoczęła się w kraju nad Wisłą i nie wiadomo, od kiedy będzie można go kupić.