cof

Szersza dystrybucja smartfonów Xiaomi w Polsce staje się faktem!

Końcówka bieżącego tygodnia dla osób zainteresowanych rynkiem smartfonów z całą pewnością jest interesująca. Wczoraj poznaliśmy ceny Moto Z Play i termin premiery w naszym kraju. Jutro w Polsce oficjalna premiera iPhone’a 7 i 7 Plus. Tymczasem właśnie zakończyła się konferencja ABC Data, na której poznaliśmy szczegóły dotyczące rozszerzenia dostępności smartfonów Xiaomi.

Generalnie potwierdziło się sporo informacji, które przedstawiliśmy Wam w ostatnim czasie – w dodatku jako pierwsi w Polsce :). Dystrybutorem sprzętu Xiaomi będzie ABC Data, skąd poszczególne sklepy będą mogły kupować sprzęt, by dystrybuować go dalej. Ale na początek tylko jeden ;).

Dostępność i ceny

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, aktualnie smartfony Xiaomi z dystrybucji wspomnianej firmy (bo jest jeszcze przecież CK Mediator, o którym nie można zapominać), będą na wyłączność sklepu x-kom. Sukcesywnie jednak kanał sprzedaży ma być rozbudowywany o kolejne sklepy, przez co dostępność urządzeń zostanie jeszcze bardziej rozszerzona.

sdr

Jak informowaliśmy wcześniej, a co się dziś potwierdziło (chyba jednak mam niezłe źródła, co? ;)), w sprzedaży w Polsce, od dziś, będą trzy smartfony Xiaomi: Mi 5, Redmi 3S oraz Redmi Note 3. Ceny w większości przypadków również się potwierdziły – kształtują się następująco:

sdr

Co z serwisem?

Potwierdziły się wieści, że będzie oferowana gwarancja realizowana na terenie naszego kraju.

sdr

Jaka wersja systemu będzie zainstalowana na smartfonach Xiaomi? Na to pytanie nie padła jednoznaczna odpowiedź – jedynie „dostosowana pod polski rynek”, oczywiście z językiem polskim. Aktualizacja: MIUI 8 Global.

Jak oceniacie ceny smartfonów Xiaomi w Polsce? Zanim rozpoczniecie bitwę pomiędzy sobą, że cena jest dobra/zła, zerknijcie na poniższą tabelę, którą przygotowałam dla Was specjalnie z tej okazji:

nazwa cena w dolarach cena w prostym przeliczeniu cena z VAT (duże prawdopodobieństwo, że przy samodzielnym sprowadzaniu z Chin zostanie doliczony podatek)
Xiaomi Mi 5 320 dol. 1230 zł 1520 zł
Xiaomi Redmi Note 3 178 dol. 685 zł 845 zł
Xiaomi Redmi 3S 130 dol. 500 zł 615 zł

A na koniec wypowiedzi przedstawicieli ABC Data i Xiaomi

Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data:

Xiaomi należy do najszybciej rozwijających się producentów na świecie. W ciągu kilku lat przekształcił się w globalnego dostawcę. Tym bardziej cieszymy się, że ABC Data jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem marki Xiaomi nie tylko w Polsce, ale też w Unii Europejskiej. Jestem przekonana, że produkty naszego partnera będą się cieszyć ogromną popularnością. Są one wysokiej jakości, eleganckie i do tego przystępne cenowo

Alex Wu, Dyrektor Sprzedaży na Europę w Xiaomi:

Polska, podobnie jak pozostałe państwa w Europie Centralnej i Wschodniej są dla nas niezwykle ważne ze względu na swoją relatywnie dużą chłonność i dynamikę wzrostu. Chcemy wykorzystać ten trend i rozwinąć nasz biznes w tym regionie we współpracy z ABC Data. Jestem przekonany, że z tak doświadczonym i silnym partnerem uda nam się osiągnąć nasze strategiczne cele.

Jeśli dowiem się czegoś więcej – dam znać. A jeśli macie jakieś pytania – śmiało!