Tabletowy tydzień (04)

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem Asusa. Od poniedziałku zaczęły się spekulacje na temat ciekawego tabletu, będącego swego rodzaju połączeniem tabletu i smartfona. Później poznaliśmy jego nazwę – Padfone i szczątkowe fotki modelu. Tydzień przecieków związanych z Asusem Padfone zakończyliśmy wieczorem w niedzielę, kiedy to do sieci przeciekły zdjęcia modelu.

A skoro już o Asusie mowa. Tablet Asus Eee Pad Transformer został najpierw podkręcony do 1,4GHz, a kilka dni później do 1,6GHz. Ale co z tego, skoro polska premiera urządzenia wciąż jest niepewna… Doszliśmy także do wniosku, że dzięki temu producentowi ceny pozostałych tabletów wkrótce spadną.

Ciekawie zapowiadają się targi Computex 2011. Wiemy już, że zobaczymy tam ponownie Eee Pad Slider oraz tablety firmy ZiiLabs, a być może także HTC Puccini oraz tablet Acera z Oak Trail i Honeycomb.

W ciągu ostatnich siedmiu dni pojawiły się całkiem interesujące informacje na temat tabletów Amazon – łącznie z ich rzekomo oficjalnymi cenami. Co więcej, firma HP pochwaliła swojego TouchPada, że jest lepszy od iPada (rym niezamierzony :)), a Ballmer zdradził, że premiera Windows 8 będzie miała miejsce już niebawem (co zostało później potwierdzone), a poza tym wypowiedział się na temat złego podejścia Google do rynku tabletów. Ponadto, zaskoczyły nas dwie firmy swoim dołączeniem do producentów tworzących własne tablety. Mowa oczywiście o Philipsie oraz Alcatelu.

Ostatnio coraz więcej recenzujemy. W kończącym się tygodniu przetestowaliśmy dla Was aplikację Opera Mini na iPada oraz tablet HTC Flyer, natomiast obecnie jesteśmy w trakcie testów kolejnych kilku tabletów. Dodatkowo, nasi Czytelnicy przetestowali Notion Ink Adam (cz. 2) oraz Motorolę Xoom.

Pozostałe informacje:
Czytelnicy Tabletowo: idealna przekątna ekranu to 10,1″
Poznaliśmy cenę Samsunga Galaxy Tab 8.9 z 3G
Samsung Galaxy Tab 10.1 już za kilka dni, Android 3.1 – obecny!
Acer Iconia Tab A100 opóźniony przez… problemy z Androidem Honeycomb
iPad 3 będzie miał ekran AMOLED Samsunga?
Asus dalej kusi… Z niecierpliwością czekamy na Computex 2011!
Lenovo IdeaPad K1 w końcu wchodzi do sprzedaży
AMD Desna – wszechstronny i potężny układ dedykowany tabletom