Ważne

Tablety Amazon – co już wiemy na ich temat?

Gdy pierwszy raz w sieci pojawiły się spekulacje na temat rzekomo powstających tabletów Amazon, wszyscy traktowali je z przymrużeniem oka. Jednak nasze podejście do tematu z każdym tygodniem się zmienia – zwłaszcza, gdy do sieci przeciekają coraz to ciekawsze informacje na temat urządzeń od pomysłodawcy cieszącego się wielką popularnością czytnika Kindle. I tym razem mamy do czynienia z interesującymi plotkami.

To właśnie dzięki nim dowiedzieliśmy się jakich cen urządzeń spod znaku sklepu internetowego możemy się spodziewać. I tak, wiemy już, że 7-calowy tablet Amazonu ma kosztować 349 dolarów (ok. 960 zł). Z kolei jego większy, prawdopodobnie znacznie mocniejszy brat oferujący ekran 10″, ma zostać wyceniony na 449 dolarów (ok. 1235 zł).

Muszę przyznać, że ceny mi się bardzo podobają – oby tylko w rzeczywistości były podobne…Oczywiście spekulowanie odnośnie cen urządzeń, które jeszcze nie doczekały się oficjalnej prezentacji, jest w jakimś stopniu szalone, ale skoro ktoś decyduje się na podanie takich informacji do sieci, musi być choć trochę wtajemniczony w całą sprawę. Oby tak było!

A co wiemy na temat samych tabletów? Modelem z ekranem o przekątnej 7-cali ma być Amazon Coyote, działający dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2. Natomiast 10-calowy tablet to Amazon Hollywood, zasilany przez czterordzeniową Tegrę T30, znaną również jako Kal-El. Według niektórych źródeł oba modele mają pracować pod kontrolą Androida.

Niestety, na rynkowy debiut tabletów Amazon przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – prawdopodobnie nawet do końca bieżącego roku. Ale gdy pomyślę, że mogą to być jedne z ciekawszych propozycji, których premiera będzie miała miejsce w ciągu najbliższych miesięcy, to czekanie nie jest aż tak uciążliwe. Oby tylko Amazon nie zawiódł naszych oczekiwań, które przez świetny czytnik Kindle są naprawdę wysokie.

źródło

Komentarze

 • Glexab

  No jak by miała być nowa Tegra w tym 10 cali i kosztować tyle to może być niezły hit

 • agn

  no szczególnie ten wiekszy braciszek, no i cena kosmiczna. W polsce będzie trzeba doliczyc ze 400 zł ale i tak za tak high-endowy sprzęt to będzie niewielka cena, Szkoda ze do tego czasu to pewnie zdąże wypłynąc.

 • Zex
 • Świetny kontent na Amazon.com! Kal-El, 10 cali, a ponadto Android 3.x – ten tablet naprawdę ma siłę zdetronizować iPada :-)

 • Ja-Gaar

  na PCMagu ktos napisał ładne podsumowanie, dlaczego iPad jest taki popularny i dlaczego Amazon ma szanse realnie uszczknąć coś z tego tortu. Ja podpisuje sie pod tym co nizej:

  “Mr. Bajarin’s conclusion is correct. For any tablet to succeed, it must tie in to services that offer a greater benefit than just tablet hardware. The iPad is successful primarily because of the iTunes stores that offer apps and entertainment. Amazon has been clever enough to quietly build its online stores for music, video and apps as a territory buildup for this new tablet that will come to us soon. The rest of these tablet makers are wasting time trying to sell stand alone hardware that has nothing to offer, which includes Samsung, Acer, Motorola, and the likes. “

  • agn

   niestety prawda. ale ja bym się jeszcze wstrzymał z opiniami do czasu computexa.

   • Zex

    i Win’a 8.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona