HTC Puccini z możliwością obsługi rysikiem (jak Flyer)? - Tabletowo.pl
Ważne

HTC Puccini z możliwością obsługi rysikiem (jak Flyer)?

Tabletowo.pl HTC Puccini z możliwością obsługi rysikiem (jak Flyer)? Nowości

W maju do sprzedaży w Polsce wszedł zaprezentowany podczas MWC 2011 pierwszy tablet HTC7-calowy HTC Flyer, który swoją cena woła o pomstę do nieba (test HTC Flyer ukaże się na łamach Tabletowo.pl w ciągu najbliższego tygodnia!). Okazuje się jednak, że tajwański koncern już szykuje kolejne urządzenie, które może nas zainteresować. Już od kilku tygodni sporo spekuluje się na temat większego brata Flyera – HTC Puccini z 10,1″ ekranem. Czy to oznacza, że zadebiutuje już na targach Computex 2011?

Ostatnio chińska gazeta Commercial Times opublikowała informację, że Puccini najprawdopodobniej nie pojawi się w przyszłym miesiącu. Jest to sprzeczne z wieściami, do których dotarły źródła DigiTimes. Według nich wszystko jest na dobrej drodze, by tablet ujrzał światło dzienne w wakacyjnych miesiącach. Skoro tak – dlaczego mielibyśmy go nie poznać na zbliżających się targach?

DigiTimes donosi, że HTC Puccini przechodzi obecnie ostatnią fazę testów, a jego masowa produkcja ma ruszyć w czerwcu. Dostawcami ekranów mają być dwie firmy: AU Optronics i Wintek (7-calowe panele pochodziły od Cando i Wintek).

Wraz z tymi informacjami, pojawiły się ciekawe wieści dotyczące ekranu HTC Puccini. Ma to być wyświetlacz łączący w sobie dwie technologie: pojemnościową i rezystancyjną. Wszystko wskazuje na to, że będzie to panel podobny do tego z  HTC Flyer, a co za tym idzie – będzie go można obsługiwać palcami, a Scribe umożliwi rysowanie po ekranie czy robienie notatek. Trzeba jednak pamiętać, że ekran Flyer nie ma nic wspólnego z ekranem rezystancyjnym – jest połączeniem pojemnościowego z N-Trig.

Co już wiemy na temat HTC Puccini? Tablet ma zostać wyposażony w dwurdzeniowy procesor MSM8660 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, ekran o przekątnej 10,1″, a pracować ma w oparciu o Androida Honeycomb.

Na więcej informacji na jego temat musimy jeszcze trochę poczekać.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona