Ważne

Alcatel też będzie miał swój tablet, a co! OneTouch T60 nadchodzi

Pamiętacie czasy, w których telefony komórkowe Alcatela robiły furorę? Jeśli nie, nie ma się co dziwić – to było dawno, jeszcze jak nie królowały popularne obecnie smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Obecnie o Alcatelu słuch zaginął. Wiadomo, że w dalszym ciągu produkuje telefony, ale praktycznie nie liczą się w grze z gigantami tego rynku. Może właśnie dlatego Alcatel postanowił spróbować swoich sił w tabletowej grze… Do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności wpłynął wniosek o akceptację tabletu Alcatel OneTouch T60.

I podobnie jak po telefonach Alcatela, tak i po jego tablecie, nie można się spodziewać za dużo. Jest to typowo budżetowy sprzęt – dla ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na wypasione tablety znanych, ceniących się producentów.

Urządzenie pracuje w oparciu o Androida 2.2 Froyo, a na jego pokładzie znajdziemy 7-calowy wyświetlacz (prawdopodobnie o marnej rozdzielczości 800 x 480 pikseli), 3G, aparat 3 Mpix, kamerka VGA, WiFi, GPS, 3,5 mm jack audio oraz slot kart microSD.

I to na razie tyle informacji na temat Alcatela OneTouch T60. Na więcej przyjdzie nam poczekać do momentu oficjalnej prezentacji – być może na Computex 2011.

źródło

Komentarze

 • Po NAZWIE wnoszę, że ekran będzie rezystancyjny? :)

  • Tego jeszcze nie wiadomo. Ale pojemnościowego raczej bym się nie spodziewała… ;-)

   • Podtrzymuję swoje stanowisko – osobiście nie nazwałbym tabletu “oneTouch”, gdyby miał multitouch, nawet z sentymentu do marki :)

  • Tomasz

   1) Alcatel ściśle współpracuje z Archosem, więc zakładam, że ekran będzie właśnie pojemnościowy.
   2) “One Touch” nie ma nic wspólnego z ekranem, to stara nazwa, której Alcatel używa od dawna. One Touch polega na tym, że można u operatora wykupić jeden abonament na kilka połączonych urządzeń mobilnych – podobno największe telekomy porozumiały się co do udostępnienia takiego rozwiązania.

   • Maciek

    Niezły pomysł z tym jednym połączeniem.

   • Ad. 2: Jakie znaczniki powinienem umieścić w komentarzu, żeby oznaczyć ironię? :) Tak, kojarzę markę OneTouch. Niemniej jest to nazwa IMHO niefortunna dla tabletu. Tyle.

 • Glexab

  Telefony mieli mocne nie licząc wysuwanej antenki, która się często łamała to może i to będzie solidne.

 • Meca

  Wszystko nadchodzi tylko na półkach sklepowych nic nie widać! przynajmniej w Polsce. Naprawdę już mnie to irytuje, jak nasz rynek traktowany jest przez producentów tabletów. Pozdrawiam zniecierpliwionych.

  • Edward

   Witamy w Polsce;/ Tez mnie to irytuje przyjacielu…

   • Zex

    true true…

   • Maciek

    Jak mawia Sarkozy: chłopaki, nie krępujcie się! Jedźcie do innego kraju i tam pokażcie co potraficie… ;) To do Mecy i Edwarda. Urządzenie jakie będzie zobaczymy i dopiero wtedy ocenimy. Może będzie niezłe a tanie. Archos też nie stoi w miejscu i skoro odstąpił alkowi prawo do produkowania swego tabletu to pewnie urządzenie zostało dopracowane. No chyba ze Archos po cichu kupił alka i …. tak wchodzi na rynek EU :)

 • Jacokey

  Ech Alcatel, mój pierwszy telefon… pamiętam , że jeszcze nie było opcji wysyłania smsów w sieci, łezka się zakreciła :)

 • grzesiek

  Ekran tego tabletu jest pojemnościowy – sprawdziłem na stronie producenta. Mam nadzieje że będzie w Polsce.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona