Tablet Acera z Oak Trail i Honeycomb w lipcu w sprzedaży - Tabletowo.pl
Ważne

Tablet Acera z Oak Trail i Honeycomb w lipcu w sprzedaży

Tabletowo.pl Tablet Acera z Oak Trail i Honeycomb w lipcu w sprzedaży Nowości Plotki / Przecieki

Już od jakiegoś czasu wiemy, że do końca roku na rynku ma zadebiutować ponad trzydzieści różnych tabletów zasilanych procesorami Intela. Oak Trail ma się pojawić w urządzeniach przynajmniej kilku producentów, wśród których ma być między innymi Asus oraz Lenovo. Wiemy także, że premiera dziesięciu takich modeli ma mieć miejsce na zbliżających się targach Computex 2011. Być może właśnie podczas ich trwania poznamy tablet Acera, o którym – nie wiedzieć czemu – w ostatnim czasie zrobiło się głośno.

Specyfikacją techniczną raczej nie będzie odbiegał od pozostałych tabletów, które mieliśmy już okazję poznać. Na jego pokładzie, najprawdopodobniej, znajdziemy ekran o przekątnej 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 3 lub 5 Mpix, kamerkę do połączeń wideo, WiFi, GPS… Gdzie tu innowacja?

Jedną z nielicznych zauważalnych różnic (o ile nie jedyną) będzie procesor. Ma nim być Intel Atom Z670, będący częścią platformy Oak Trail. Ma to spowodować zwiększenie wydajności urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu jego ceny (uhu… i tak jest drogo – chyba że Acer nas czymś zaskoczy?).

Warto przypomnieć co ciekawego wiemy na temat wspomnianej jednostki centralnej. Nowy procesor Intel Atom Z670, część platformy Oak Trail, oferuje ulepszone odtwarzanie wideo, szybkie przeglądanie internetu i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym bez obniżania wydajności. Oak Trail ma rozbudowane funkcje multimedialne, m.in. dekodowanie wideo 1080p oraz wyjście HDMI. Platforma obsługuje też Adobe Flash, zapewniając dostęp do bogatej treści oraz gier Flash.

Co więcej, umożliwia uruchamianie aplikacji w różnych systemach operacyjnych (Android, MeeGo i Windows). Platforma pozwala także na budowanie mniejszych, cieńszych i efektywniejszych urządzeń poprzez integrację grafiki i kontrolera pamięci bezpośrednio na kości procesora. Dodatkowe funkcje to Intel Enhanced Deeper Sleep2, technologia zasilania, która oszczędza więcej energii w okresach bezczynności, a także zoptymalizowana technologia Intel SpeedStep.

Tablet Acera z Honeycomb i Oak Trail spodziewany jest w sprzedaży już w lipcu. To może oznaczać tylko jedno – premiera musi nastąpić podczas targów Computex 2011.

Na koniec jeszcze ciekawostka – w sieci pojawiły się plotki, jakoby Acer miał pracować także nad tabletem z MeeGo. Ciekawe co z tego wyjdzie.

*grafika przedstawia Acera Iconia Tab A500 (już niebawem na łamach Tabletowo.pl test tego modelu!)

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona