Ważne

Poznaliśmy cenę Samsunga Galaxy Tab 8.9 z 3G

Samsung Galaxy Tab 8.9 to jeden z tańszych tabletów, które niebawem zadebiutują na rynku. Ale to, że jest tańszy nie znaczy, że odbiega parametrami technicznymi od pozostałych rywali. To właśnie sprawia, że na jego rynkową premierę czeka sporo osób… a niektórym być może się już odechciało po tym, co dziś zobaczyli. Bowiem na stronie niemieckiego Amazonu przez cały dzisiejszy dzień wisiała informacja o tym, że Samsung Galaxy Tab 8.9 z 16GB pamięci kosztuje… 606,5 euro.

Jak widzicie na powyższym screenie, Amazon podał jedynie, że chodzi o wersję z 16GB pamięci wewnętrznej, Androidem i aparatem 3 Mpix – i tyle, żadnych dodatkowych informacji. Nic więc dziwnego, że niektóre źródła żywcem uznały, że Samsung robi nas w bolo, podając niską cenę na prezentacji modelu (469 dolarów), a teraz ją znacznie zawyża. Na szczęście większość portali dobrze uznała, że musi to być cena tabletu z 3G. I faktycznie, tak  właśnie jest – to z kolei pokazuje screen poniżej (obecnie można zobaczyć bezpośrednio na Amazon).

Cena Samsunga Galaxy Tab 8.9 z WiFi i 16GB to 469 dolarów. Przyjęło się, że różnica w cenie modeli z 3G i bez to ok. 150 dolarów – można więc wnioskować, że koszt tabletu z 3G i 16GB w USA będzie wynosił ok. 619 dolarów (ok.  440 euro ~1700 zł plus VAT 23%). Chyba niestety musimy się przyzwyczaić do przelicznika 1 dolar = 1 euro…

Data dostępności Samsunga Galaxy Tab 8.9 z 3G na razie nie jest znana.

źródło, Amazon

Komentarze

 • agn

  rozumiem polska- tutaj zawsze trzeba doliczyc 400 zł za frajer. ale zeby na zachodzie tez tak w bambuko robili?

 • W USA nie tylko tablety są tańsze (samochody,paliwo itp). Trzeba pamiętać, że w Europie mamy VAT, którego nie ma w USA.

  • Masz rację. W całym tym zamieszaniu zapomniałam, że w USA nie ma podatku… W takim razie cena powinna wynosić ok. 540 euro (jak dobrze liczę). No, i te 60 euro różnicy można zrozumieć.. dzięki Kolego!

   • Ja-Gaar

    co z tego.
    są za to róznej maści podatki stanowe, to co wystawione to jedna cena, przy kasie zas zawsze placisz wiecej.
    chociaz nie jest to raczej 23% ;-P

 • Edek

  a ja tylko napomkne ze w pewnym sklepie zaczynajacym sie na x powiedziano mi, iz dostawy eee pada zaczna sie na poczatku lipca….

  • Już w tej sprawie pisałam do Asusa… Czekam na odpowiedź :-)

  • dobre info: Asus utrzymuje, że premiera w dalszym ciągu ma być na początku czerwca ;-)

   • Poli

    A ja to mam ostatnio wrazenie ze oni sami nic nie wiedza…

    • Ano niestety… :/ wcale się nie zdziwię jak się okaże jednak, że premiera znowu przesunięta.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona