Ważne

Lenovo IdeaPad K1 w końcu wchodzi do sprzedaży

W branży mówi się teraz tylko o Asusie Eee Pad Transformer, nadchodzącym nieznanym jeszcze urządzeniu Asusa łączącym cechy tabletu i smartfonu, iPadzie 2 i Samsungu Galaxy Tabie 8.9 oraz 10.1. Gdzie w tym całym zamieszaniu schował się Lenovo IdeaPad K1, wcześniej znany jako LePad?

Tablet zupełnie niepostrzeżenie znalazł się w ofercie internetowych sklepów Buy.com oraz Krex.com. Niestety, żadna ze stron nie podaje ani ceny, ani dostępności, a jego status to “Sold Out” oraz “Currently Unavailable”. Najprawdopodobniej za kilka dni katalog sklepów zostanie zaktualizowany, a my otrzymamy nieco więcej informacji na temat IdeaPada K1.

Dlaczego warto czekać na ten tablet? IdeaPad K1 wyposażono w duży, 10.1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, układ Nvidia Tegra 2 1Ghz, 1GB RAM DDR2, kamerkę internetową 2Mpx i aparat cyfrowy 5Mpx, czytnik kart pamięci microSD, złącze microHDMI oraz, co jest znaczącą zmianą w specyfikacji, system Android 3.0 Honeycomb. Po podłączeniu tabletu do docka, urządzenie samoczynnie załaduje system Windows 7 Home Premium.

źródło

UPDATE!
Wygląda na to, że Lenovo IdeaPad K1 został wycofany z oferty sklepu Buy.com, niestety bez podania powodu.

Komentarze

 • MarekM

  Na krex pojawiła się cena 510.04 USD

 • dual boot? o_O

 • encantador7

  No no, interesująca specyfikacja. Ciekawe, jaką ma baterię no i o co chodzi z tą stacją dokującą.

 • cybra

  stacja dokująca to nic innego jak zwykły netbook z win7 bez monitora, za monitor robić będzie własnie talblet

 • kashiash

  I cena raczej jest za sam tablet a nie za komplet z reszta netbooka.
  A jak wciaz wstrzymuje sie z zakupem, czekając na cos od lenovo ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona