iPad 3 będzie miał ekran AMOLED Samsunga?

The Korea Herald, największa południowokoreańska anglojęzyczna gazeta, donosi o rzekomej współpracy pomiędzy Apple a jednym z jego największych wrogów – Samsungiem. Według dziennikarzy miałaby ona dotyczyć zmiany dostawcy ekranów dotykowych do najnowszej generacji tabletu Apple – iPada 3. Nowe wyświetlacze mają być wykonane w technologii AMOLED, dzięki której zapewnią jeszcze lepszą jakość wyświetlanego obrazu i bardzo dobre kąty widzenia. Co więcej, Asia News Net uważa, że iPad nowej generacji ujrzy światło dzienne jeszcze przed końcem tego roku.

Aktualne ekrany iPada pierwszej i drugiej generacji są uznawane za jedne z najlepszych dostępnych na rynku, ale któż by nie chciał zaczerpnąć świeżego powietrza i w najnowszej odsłonie tabletu Apple zobaczyć nowy wyświetlacz AMOLED, być może o wysokiej rozdzielczości? Niestety, powyższa informacja na razie jest tylko plotką, ponieważ rzecznik segmentu Samsung Mobile Display powiedział, że “nie ma pojęcia o rozmowach z Apple”, a koncern jeszcze nie zdecydował się na użycie technologii AMOLED w swoich własnych tabletach, nie mówiąc już o ich sprzedaży konkurencji.

Co sądzicie o powyższych rewelacjach? W sieci głośno jest na temat domniemanego iPhone’a 5 oraz iOS 5, a premiery kolejnej generacji iPada 3 nikt się nie spodziewa. W końcu iPad 2 został wprowadzony do sprzedaży stosunkowo niedawno…

źródło

Komentarze

 • hellypton

  A potem CrApple ogłosi, że Samsung ukradł technologię AMOLED.

  • Hahaha. Doooobre :D .

 • agn

  nierozumiem. produkują applowi procesory to dlaczego by nie ekrany?

  • A czy ktoś napisał, że to coś dziwnego o.o ?

 • Lost

  Apple już wcześniej zapowiedziało, że rok 2011 będzie rokiem iPada2, więc bardzo mało prawdopodobne jest pojawienie się trzeciej generacji jeszcze w tym roku. Mowi się już bardziej o odnowionej wersji iPada2 z ekranem OLED, ale to też tylko niepotwierdzona plotka. iPad 3 będzie miał zapewne ekran wysokiej rozdzielczości. Steve Jobs w zeszłym roku podczas prezentacji iPhone’a 4 jednoznacznie stwierdził, że wg niego wyświetlacz Retina jest lepszy niż OLED, więc nie sądzę żeby zmienił zdanie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona