Reklama
smartfon Samsung Galaxy Z Flip 4 smartphone
Samsung Galaxy Z Flip 4 (źródło: @OnLeaks, @91Mobiles)

Wiemy, kiedy mogą zadebiutować Galaxy Z Flip 4, Galaxy Fold 4 i Galaxy Watch 5 (Pro)

Samsung jeszcze oficjalnie nie zapowiedział kolejnego Galaxy Unpacked, w trakcie którego zaprezentuje smartfony Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4 oraz smartwatche z serii Galaxy Watch 5, ale zrobił to ktoś inny. Ktoś, kto jest dobrze poinformowany. W zasadzie można już zacząć odliczanie.

Reklama

Kolejne wielkie wydarzenie Samsunga już w sierpniu

Jeżeli jesteście na bieżąco z informacjami na temat nowych składanych smartfonów z serii Galaxy Z oraz smartwatchy z linii Galaxy Watch 5, to z pewnością wiecie, że branża spodziewa się ich premiery na początku drugiej połowy 2022 roku. I faktycznie tak (podobno) będzie. Jon Prosser, czyli jeden z najlepiej poinformowanych i wiarygodnych leaksterów, udostępnił informację na temat prawdopodobnej daty debiutu nowych urządzeń Samsunga.

Jon Prosser podaje, że Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 5 Pro zostaną zaprezentowane 10 sierpnia 2022 roku i tego samego dnia rozpocznie się ich przedsprzedaż. Wszystkie cztery urządzenia trafią na rynek ponad dwa tygodnie później, 26 sierpnia br. Dla przypomnienia, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic zadebiutowały 11 sierpnia 2021 roku.

Samsung Galaxy Z Fold 4 render
Galaxy Z Fold 4 (źródło: @OnLeaks, @Smartprix)

Prosser twierdzi też, że Samsung Galaxy Z Fold 4 będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, zielonej i beżowej, a Samsung Galaxy Z Flip 4 w czterech: grafitowej, fioletowej, różowo-złotej i niebieskiej. W przypadku smartwatchy planowane są natomiast warianty:

  • Galaxy Watch 5 (40 mm) w kolorach czarnym, srebrnym i różowo-złotym,
  • Galaxy Watch 5 (44 mm) w kolorach czarnym, srebrnym i szafirowym,
  • Galaxy Watch 5 Pro (46 mm) w kolorach czarnym i srebrnym.

Ceny nowych smartfonów i smartwatchy Samsunga wciąż nie są znane

O ile specyfikacja smartfonów Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4 jest w większości już znana, o tyle parametry smartwatchy z linii Galaxy Watch 5 w dużej części pozostają tajemnicą. W przeszłości pojawiły się jedynie informacje o akumulatorach o większej pojemności oraz braku fizycznego pierścienia w Galaxy Watch 5 Pro, a także funkcji pomiaru temperatury.

Tak samo ceny nowych urządzeń Samsunga wciąż nie są znane. Przynajmniej w przypadku smartfonów Galaxy Z spodziewaliśmy się niższych niż rok temu, ale straciliśmy nadzieję w związku z sytuacją na świecie, która wpływa m.in. na segment elektroniki użytkowej.