Ceny nowości Samsunga pozytywnie zaskakują – zwłaszcza Galaxy Z Flip 3!

Mówi się, że to dzięki Samsungowi składane smartfony mogą trafić pod strzechy. Dotychczasowe modele z rodziny Galaxy Fold i Galaxy Flip były dość drogie, przez co pozwolić na nie mogli sobie nieliczni. W przypadku najnowszych przedstawicieli portfolio koreańskiego koncernu, Samsunga Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3, jest nieco inaczej – pierwszy z nich mocno staniał na premierę, drugi – trochę mniej, ale jednak. Czas zapoznać się, już oficjalnie, z cenami najnowszych składaków, zegarków i słuchawek!

Wyciekło, co tylko mogło

Przed premierą nowości Samsunga właściwie wyciekło wszystko, co mogło. Dowiedzieliśmy się, że ekrany obu modeli będzie chroniło nowe szkło Gorilla Glass Victus, w Galaxy Z Fold 3 umieszczony zostanie aparat pod ekranem i dostępny będzie rysik S Pen Pro, a później pełne specyfikacje obu modeli przestały być tajemnicą – najpierw poznaliśmy pełną specyfikację Galaxy Z Fold 3, a chwilę później – Galaxy Z Flip 3

Żeby tego było mało, w sieci pojawiły się też informacje o europejskich cenach – teraz już mogę potwierdzić, że te również znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Ale o tym wszystkim możecie przeczytać w osobnych wpisach. Teraz skupię Waszą uwagę na cenach wszystkich nowości Samsunga.

Ile trzeba zapłacić za Samsunga Galaxy Z Flip 3?

Jeszcze przed premierą mówiło się, że Galaxy Z Flip 3 będzie kosztował 1099 euro – okazuje się, że jest jeszcze taniej, bo 1049 euro. To o 550 euro mniej niż wynosiła cena jego poprzednika w dniu premiery. Jak ta obniżka przekłada się na cenę w Polsce? Zupełnie nieźle!

Samsung Galaxy Z Flip 3 w wersji 8 GB RAM / 128 GB pamięci kosztuje 4799 złotych – dla przypomnienia, poprzednik kosztował aż 6600 złotych! Edycja z 256 GB przestrzeni na pliki (ale też z 8 GB RAM), kosztuje natomiast 4999 złotych. To też, według mnie, bardzo dobra cena jak za ten produkt.

Urządzenie będzie dostępne w Polsce w czterech kolorach: lawendowym, beżowym, zielonym i czarnym.

Cena Samsunga Galaxy Z Fold 3 w Polsce to…?

W przypadku większego składaka Samsunga nie mamy do czynienia z tak znacznym spadkiem ceny na premierę, ale mimo wszystko ta obniżka ceny jest widoczna. Galaxy Z Fold 2 kosztował 8799 złotych, natomiast za Galaxy Z Fold 3 w wersji 8/256 przyjdzie nam zapłacić 8299 złotych.

Jest też droższa edycja, z 12 GB RAM i 512 GB pamięci, która kosztuje 8799 złotych. Obie wersje trafią do sprzedaży w trzech kolorach: zielonym, srebrnym i czarnym.

A co z zegarkami? Ceny Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic

Nowe smartwatche Samsunga są pierwszymi, po ogłoszeniu mocnej współpracy Samsunga z Google, zegarkami koreańskiej marki z Wear OS na pokładzie. Zwiastuje to szereg fajnych zmian, z możliwością korzystania z płatności za pomocą Google Pay (dla przypomnienia, zegarki Samsunga na Tizenie pozwalały na płatności, ale jedynie za pomocą Samsung Pay, który w Polsce nie działa).

Z niecierpliwością czekam na egzemplarz testowy, a tymczasem przejdźmy do najważniejszego – cen nowych modeli. A te zależą od wybranych wariantów – bo są zarówno opcje z Bluetooth, jak i LTE (z eSIM), jak również różnią się od siebie wielkością – 40 mm i 44 mm w przypadku Galaxy Watch 4, a także 42 mm i 46 mm w przypadku Galaxy Watch 4 Classic.

Za Samsunga Galaxy Watch 4 trzeba zapłacić:

Samsung Galaxy Watch 4 Classic, w zależności od wersji, kosztuje:

  • Galaxy Watch 4 Classic 42 mm – 1649 złotych,
  • Galaxy Watch 4 Claaic 42 mm lte – 1849 złotych,
  • Galaxy Watch 4 Classic 46 mm: 1799 złotych
  • Galaxy Watch 4 Classic 46 mm lte – 1999 złotych.

Słuchawki na samym końcu, ale nie oznacza to, że są najmniej interesujące – choć na tle zaprezentowanych pozostałych nowości wypadają raczej blado (a może po prostu zostają w cieniu).

Samsung wycenił swoje nowe Galaxy Buds 2 na 650 złotych – ciekawe, że nie 649 ;)

Wszystkie nowości Samsunga trafią do sprzedaży w Polsce 27 sierpnia, natomiast już teraz trwa przedsprzedaż do 26 sierpnia włącznie.

Oferty przedsprzedażowe wyglądają dobrze!

Kupując poszczególne produkty do 26 sierpnia można dostać konkretny zwrot na konto bankowe – zależny od wybranego urządzenia, jak również gratisy w postaci:

  • Galaxy Z Fold3 5G: do 1000 złotych zwrotu na konto, a do tego: zestaw Notepack: etui Flip Cover z rysikiem S Pen Fold Edition i ładowarkę sieciową oraz ubezpieczenie Samsung Care+ na rok,
  • Galaxy Z Flip3 5G: do 1000 złotych zwrotu na konto oraz ubezpieczenie Samsung Care+ na rok,
  • Galaxy Watch4: 350 złotych zwrotu,
  • Galaxy Watch4 Classic: 500 złotych zwrotu,
  • Galaxy Buds2: ładowarkę Wireless Charger Duo (EP-P4300).

Szczegóły przedsprzedaży znajdziecie na stronie Samsunga – warto szczegółowo zapoznać się z warunkami.

Te wpisy Cię zainteresują: