Samsung Galaxy Watch 4 Classic wear os 3
Samsung Galaxy Watch 4 Classic (fot. Tabletowo)

Nowy Galaxy Watch nie pojawi się w uwielbianej wersji

W tym roku Samsung ma zaprezentować nową linię smartwatchy o nazwie Galaxy Watch 5. Jak wynika z najnowszych informacji, w portfolio może zabraknąć jednej z wersji.

Reklama

Nie zobaczymy smartwatcha Galaxy Watch 5 Classic

Trzeba przyznać, że południowokoreański producent potrafi robić naprawdę świetne smartwatche, co potwierdzają zeszłoroczne modele – Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic. Warto zaznaczyć, że wariant Classic zdobył w naszej recenzji bardzo wysoką ocenę – 9,1 punktów na 10 możliwych.

Z pewnością dużą zaletą wersji Classic jest obracany, fizyczny pierścień wokół wyświetlacza. Miałem styczność z wieloma zegarkami i śmiem twierdzić, że nikt jeszcze nie zaprojektował lepszej metody obsługi smartwatcha. Chciałbym, aby takie rozwiązanie wreszcie pojawiło się w przypadku Apple Watchy, z których korzystam od kilku lat. Niestety, nie zanosi się, aby moje oczekiwania miały zostać spełnione.

Tak, wariant Classic to smartwatch prawie idealny, ale w tym roku ma nie doczekać się bezpośredniego następcy. Jak informuje serwis Sammobile, powołując się na własne źródła, w linii Galaxy Watch 5 zabraknie „klasycznej” edycji.

galaxy watch 4 galaxy watch 5 pro
Samsung Galaxy Watch 4 Classic (fot. Tabletowo)

Samsung ma wprowadzić dwie wersje – podstawowa będzie nazywać się po prostu Galaxy Watch 5, a druga otrzyma dopisek „Pro”. Obecnie nie wiemy, czy jeden z modeli będzie wyposażony w uwielbiany przez wielu użytkowników obracany pierścień. Miejmy nadzieję, że Koreańczycy jednak nie porzucą tego rozwiązania, co byłoby odczuwalnym krokiem wstecz.

Co więcej, dowiedzieliśmy się, że podstawowy wariant będzie sprzedawany w dwóch rozmiarach. Natomiast model Galaxy Watch 5 Pro zostanie ograniczony tylko do jednego rozmiaru.

Co jeszcze wiemy na temat nowych smartwatchy Samsunga?

Nieoficjalne informacje wskazują, że Galaxy Watch 5 Pro może zapewnić odczuwalnie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Na pokładzie znajdzie się akumulator o pojemności 572 mAh – to zauważalnie więcej niż chociażby w Galaxy Watch 4 Classic, który w większym rozmiarze oferuje akumulator 361 mAh.

Oczywiście w nowych smartwatchach nie zabraknie bogatego zestawu czujników, wyświetlaczy wykonanych w technologii OLED, a także wielu przydatnych funkcji. Mówi się, że pojawi się również nowa wersja One UI Watch na Wear OS 3.