Samsung Pay w Niemczech dzięki fintechowi. Może w Polsce też by się udało?

Google Pay, Apple Pay i Samsung Pay to trzy metody płatności mobilnych doceniane przez użytkowników, odpowiednio, urządzeń z Androidem, sprzętu Apple i modeli Samsunga. Z ostatniej z nich mogą właśnie cieszyć się nasi zachodni sąsiedzi, gdyż Solarisbank przy współpracy z organizacją Visa wprowadzili Samsung Pay na niemiecki rynek.

Reklama

Samsung Pay powoli wkracza na europejski rynek

Samsung Pay kontynuuje ekspansję na nowe rynki, a ostatnim krajem obsługującym tę usługę są Niemcy. Koreańska firma nawiązała współpracę z niemieckim fintechowym bankiem Solarisbank oraz Visą, dzięki czemu z usługi Samsung Pay będą mogli skorzystać wszyscy posiadający rachunek bankowy na terenie naszego zachodniego sąsiada – wirtualną kartę debetową będzie można podpiąć pod prawie każde niemieckie konto bankowe.

A zatem Samsung nie zdecydował się w Niemczech na dotychczasowy model działalności, który zakłada porozumienie z poszczególnymi bankami w celu wprowadzenia Samsung Pay. Daje nam to nadzieję, że w Polsce sytuacja w przyszłości może być dokładnie taka sama.

Samsung Pay
Samsung Galaxy Watch 3 (fot. Katarzyna Pura, Tabletowo.pl)

Kto dokładnie może skorzystać z Samsung Pay

Wersja beta Samsung Pay jest od wczoraj dostępna w Niemczech. Właściciele smartfonów z serii Galaxy mogą ubiegać się o dołączenie do programu beta, o ile są w posiadaniu zgodnego urządzenia.

Lista urządzeń, które zostały dodane do wersji beta, jest ograniczona, ale obejmuje serie Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy Note 10 i Galaxy Note 20, a także Galaxy Z Flip, Galaxy Fold i Galaxy Z Fold 2. Program beta nie obejmuje Galaxy S10 Lite ani Galaxy Note 10 Lite.

Samsung Pay opuści fazę beta i stanie się powszechnie dostępny w Niemczech od 28 października.

Samsung Pay w Polsce?

Użytkownicy smartwachy Samsunga, działających na systemie Tizen, nie mają możliwości płacenia swoim zegarkiem, nad czym mocno ubolewają, patrząc w stronę posiadaczy Apple Watchy, obsługujących Apple Pay czy modeli z Wear OS, dzięki którym można płacić za pomocą Google Pay.

Jak na razie nie mamy żadnych informacji na temat planów wprowadzenia Samsung Pay w Polsce, choć koreański producent elektroniki już nie raz prowadził badania czy i w jaki sposób Polacy korzystają z płatności mobilnych.

Sam jestem dobrej myśli, biorąc pod uwagę, że polskie społeczeństwo bardzo chętnie korzysta z dobrodziejstw płatności mobilnych, a i zainteresowanie Samsunga Starym Kontynentem, w tym zakresie, jak widać, wzrasta.