Samsung chce w tym roku wyprodukować nawet 800 tysięcy sztuk Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2 miał swoją premierę 1 września 2020 roku, choć oficjalnie został zapowiedziany niemal miesiąc wcześniej. Według informacji z Korei Południowej, Samsung chce wyprodukować nawet 800 tysięcy sztuk tego urządzenia. A to oznacza, że spodziewa się ogromnego popytu na nie, pomimo wysokiej ceny.

Chętnych na model Samsung Galaxy Z Fold 2 ma nie zabraknąć

O premierze Samsunga Galaxy Z Fold 2, jak i zmianach względem poprzednika, możecie przeczytać w artykule Kasi. Czy wszystkie będą korzystne – tego dowiemy się po pierwszych testach, natomiast już teraz wiemy, że Samsung planuje wyprodukować bardzo dużo egzemplarzy swojego najnowszego składanego smartfona.

Jak donosi portal SamMobile, który powołuje się na informacje wprost z Korei Południowej, Samsung planuje do końca 2020 roku wyprodukować ponad 700 tysięcy sztuk Galaxy Z Fold 2, a liczba ta może urosnąć nawet do 800 tysięcy, w zależności od popytu na ten sprzęt.

Samsung będzie produkował Galaxy Z Fold 2 w Wietnamie, Brazylii oraz u siebie, w Korei Południowej. Firma z Seulu miała zdecydować się na przeniesienie części produkcji poza rodzimy kraj, aby zredukować koszty.

Co ciekawe, analitycy przewidują, że Samsung do końca 2020 roku może sprzedać około 3 milionów sztuk składanych urządzeń. Oczywiście wpływ na to mają nie tylko Galaxy Fold oraz Galaxy Z Fold 2, ale także Samsung Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold 2 ma być wyprodukowany w liczbie ponad 700 tysięcy egzemplarzy

Wygląda na to, że plany Samsunga jedynie potwierdzają jego dominującą pozycję w segmencie składanych smartfonów. Przewidywany przez analityków popyt na takie urządzenia dowodzi, że stopniowo zdobywają one popularność. Niestety, na polskim rynku dalej są nieproporcjonalnie drogie do tego, co mogą zaoferować.

Obecna sytuacja na rynku pokazuje także, że Samsung właściwie nie ma godnej siebie konkurencji. Co prawda inni producenci także pokazują składane smartfony, jednak daleko im do propozycji południowokoreańskiej marki. Zmienić to może Xiaomi, które podobno zamierza zaprezentować w 2021 roku swojego „składaka”.

Polecamy również: