Samsung chciałby wiedzieć, czy jesteśmy zainteresowani płatnościami Samsung Pay w Polsce

Temat Samsung Pay wydaje się być zamrożony od lat. Podczas gdy obsługa takiego Garmin Pay trafia do coraz większej liczby banków, Koreańczycy raczej nie spieszą się z wprowadzeniem swojego systemu płatności w Polsce. Firma jednak raz za razem rozeznaje się w nastawieniu Polaków do takiego standardu.

Wybrani użytkownicy smartfonów Samsunga w Polsce zostali zapytani, czy korzystają z płatności mobilnych, jeśli tak, to w jaki sposób, oraz czy chcieliby, by do naszego kraju zawitał standard Samsung Pay. Pytania dotyczyły przede wszystkim transakcji potwierdzanych za pomocą smartwatchy.

Samsung Galaxy Watch Active – estetyczny i ze sporymi możliwościami (recenzja)

Już sama taka inicjatywa wykazuje zainteresowanie Samsunga naszym rynkiem finansowym i jego powiązaniami z urządzeniami mobilnymi. Nie odbierałbym tego jako zapowiedzi rychłego startu Samsung Pay w Polsce, ale jest dobry znak, sugerujący, że tego typu usługa mogłaby zostać uruchomiona nad Wisłą, jeśli tylko znalazłoby się odpowiednie duże grono osób chcących z niej korzystać.

Serwis Cashless uzyskał komentarz Olafa Krynickiego, który jest rzecznikiem prasowym Samsunga w Polsce:

„Potwierdzam, że firma ankietę rozesłała do klientów. Chcieliśmy poznać ich opinię na temat różnych rozwiązań w obszarze płatności mobilnych. Jednak żadne decyzje odnośnie do wdrożenia w Polsce nie zapadły”.

Samsung Pay w Polsce byłby fajną sprawą

Płacenie za pomocą zegarka byłoby świetną funkcją dla właścicieli smartwatchy Samsunga. Co prawda nie są one w Polsce tak popularne jak smartfony tego producenta, ale wynika to przede wszystkim z umiarkowanego zainteresowania samym działem droższej elektroniki noszonej, a nie z rywalizacji między producentami.

Samsung Galaxy Watch – smartwatch, który słusznie zwraca na siebie uwagę (recenzja)

Samsung z pewnością znalazłby w naszym kraju wierne grono użytkowników Samsung Pay. Brak obsługi płatności bezdotykowych w zegarkach tego producenta jest powodem, przez który część osób nie decyduje się na zakup Galaxy Watch lub Watch Active. Gdyby możliwość płacenia zegarkami Samsunga otworzyła się przed Polakami, byłby to naprawdę solidny plus, przemawiający na korzyść tych urządzeń noszonych.

Czy używałbyś/używałabyś Samsung Pay, gdyby trafił do Polski?

źródło: Cashless