iOS 14 (fot. Apple)

iOS 14 beta 2 zapowiada płatności za pomocą kodów QR w Apple Pay

W testowej wersji iOS 14 znaleziono ukrytą funkcję, która zapowiada nowość w Apple Pay. Firma z Cupertino może bowiem wprowadzić obsługę kodów QR.

Reklama

Apple Pay wykorzystania kody QR

Deweloperzy i testerzy mogą już pobrać drugą wersję beta iOS 14. Wprowadzona ona niewielkie zmiany, a także eliminuje część zgłoszonych wcześniej błędów. Jak informuje serwis 9to5Mac, oprócz nowości widocznych na pierwszy rzut oka, w systemie znalazła się ukryta funkcja.

Zmiany ukryte w kodzie systemu zapowiadają, że Apple pracuje nad wdrożeniem nowej metody umożliwiającej użytkownikom płatności za pomocą Apple Pay. Ma być ona oparta na skanowaniu kodów QR lub tradycyjnych kodów kreskowych z wykorzystaniem aparatu.

iOS 14 z obsługą płatności za pomocą kodów QR
iOS 14 beta 2 – kody QR w Apple Pay (fot. 9to5Mac)

Funkcja jest już dostępna w iOS 14 beta 2 i co więcej, udało się ją aktywować, aczkolwiek w obecnej wersji nie działa. Z wyciągniętej grafiki, pokazującej działanie kodów QR w systemowej aplikacji Wallet, dowiedzieliśmy się jednak, że możliwe będzie opłacanie rachunków i kupowanie innych rzeczy, korzystając z karty płatniczej dodanej do Apple Pay.

Serwis 9to5Mac zwraca uwagę na zastosowane API, które zapowiada, że funkcja powinna oferować interakcję z innymi aplikacjami. Ponadto, niewykluczone, że w aplikacji Wallet będzie można generować własne kody, aby następnie używać ich w zewnętrznych skanerach kodów QR.

Jak już wspomniałem, nowa metoda płatności pozostaje we wczesnej fazie rozwoju. Nie wiadomo więc, czy znajdzie się w finalnej wersji iOS 14, która ma zostać udostępniona jesienią tego roku. Warto zauważyć, że funkcja nie została przedstawiona podczas tegorocznej konferencji WWDC. Apple nie wspomniało o niej również w później udostępnionych materiałach. Może to sugerować, że płatności za pomocą kodów QR zostaną wprowadzone później, wraz z jedną z aktualizacji do iOS 14.

iOS 14 – najważniejsze nowości

Nadchodząca, duża aktualizacja systemu operacyjnego, wprowadzi na iPhone’ach całkiem sporo zmian. Użytkownicy otrzymają nowe widżety z opcją ustawienia ich na wszystkich ekranach, nowy interfejs Siri i przychodzących połączeń, tryb Picture in Picture, App Clips, ulepszone Mapy Apple, Tłumacza Siri i wiele więcej.

Aktualizacja będzie dostępna dla iPhone’ów, które otrzymały iOS 13, czyli na 6s i wszystkie nowsze modele.

Polecamy również: