Oppo Watch smartwatch
Oppo Watch (źródło: Oppo)

Oppo Watch z Wear OS i obsługą Google Pay trafia do sprzedaży w Polsce! Te ceny są bardzo spoko

Oppo Watch to pierwszy smartwatch tej marki, ale producent może od razu zacząć od hitu sprzedażowego. Takich zegarków, jak ten, w tak atrakcyjnych cenach, ze świecą bowiem szukać.

Cena Oppo Watch, dostępność, promocja

Smartwatch będzie dostępny w Polsce w dwóch wersjach: 41 mm i 46 mm. Mniejsza ma być oferowana w kolorach czarnym i różowym, natomiast większa w czarnym i złotym.

Oppo Watch 46 mm smartwatch
Oppo Watch 46 mm (źródło: Oppo)

Regularna cena Oppo Watch 41 mm została ustalona w Polsce na 999 złotych, natomiast wersji 46 mm na 1299 złotych. W obu przypadkach jest to wariant „WiFi only” – konfiguracja z eSIM/LTE ma się pojawić w kraju nad Wisłą „w późniejszym czasie” (i jedynie w wydaniu 46 mm).

Od najbliższego poniedziałku, 31 sierpnia, do 6 września 2020 roku oba zegarki będzie można jednak kupić nieco taniej – wersję 41 mm za 899 złotych, a 46 mm za 1149 złotych.

Kup Oppo Watch 46 mm lub Oppo Watch 41 mm

Specyfikacja Oppo Watch? Dlaczego to materiał na hit?

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to wyjątkowy smartwatch, bowiem oferuje zakrzywiony na bocznych krawędziach wyświetlacz AMOLED. W wersji 41 mm ma on przekątną 1,6 cala i 301 ppi, zaś w wariancie 46 mm – 1,91 cala i 326 ppi.

Ogromną zaletą i zapewne rzeczą, dla której większość osób kupi ten smartwatch, są jednak system operacyjny Wear OS by Google i moduł NFC wraz z obsługą płatności zbliżeniowych Google Pay. W takich cenach jest to bardzo atrakcyjny wybór.

Oppo Watch 41 mm smartwatch
Oppo Watch 41 mm (źródło: Oppo)

Za pośrednictwem smartwatcha można też przeprowadzać rozmowy głosowe, aczkolwiek pod warunkiem, że znajduje się on w zasięgu sparowanego smartfona. Większą autonomię zapewni dopiero wersja z eSIM. Ponadto oferuje on ciekawą funkcję – po uruchomieniu aplikacji HeyTap Health i zrobieniu zdjęcia swojego stroju, program podpowie pasującą do niego tarczę.

Specyfikacja Oppo Watch obejmuje także m.in. procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, pięć trybów treningowych i wskazówki głosowe podczas ćwiczeń, GPS i Glonass oraz funkcje stałego pomiaru pulsu i monitorowania snu.

Według deklaracji producenta, bateria 430 mAh w wersji 46 mm wystarczy na do 36 godzin pracy lub nawet do 21 dni w trybie oszczędzania energii. Do tego dodano wsparcie dla technologii szybkiego ładowania VOOC, dzięki której 15-minutowe ładowanie zapewni aż 16 dodatkowych godzin działania.

Mniejszy model ma natomiast akumulator o pojemności 300 mAh, który ma zapewnić do 24 godzin pracy na jednym ładowaniu lub do 14 dni w trybie oszczędzania energii. Ładowanie do 100% potrwa zaś 75 minut dzięki szybkiemu ładowaniu VOOC.