radość happy super
fot. Pexels

Jeżeli masz ten smartfon, to jesteś szczęściarzem, bo jest najwydajniejszy

Dla wielu osób najważniejszym aspektem smartfona jest jego wydajność. Na rynku pojawia się wiele bardzo wydajnych urządzeń, ale któreś musi być tym najwydajniejszym. Wiemy, który to model.

Reklama

Oto najwydajniejsze smartfony z Androidem (październik 2021)

Niedawno AnTuTu opublikowało listę najwydajniejszych smartfonów z Androidem w Chinach. Nie jest żadną niespodzianką, że okupiły go urządzenia z procesorami Qualcomm Snapdragon 888 oraz Qualcomm Snapdragon 888+. To jednak ostatnie tygodnie ich dominacji, ponieważ już w grudniu zadebiutują pierwsze modele z układem Qualcomm Snapdragon 898 – Xiaomi 12 i Motorola Edge 30 Ultra. Niedługo potem na rynku powinny pojawić się kolejne z nową, topową platformą mobilną Qualcomma na pokładzie.

Zanim to jednak nastąpi, najwydajniejszy smartfon z Androidem jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 888. A przynajmniej w ujęciu globalnym, ponieważ AnTuTu opublikowało listę, podsumowującą testy, przeprowadzone przez użytkowników na całym świecie. Mocno różni się ona od chińskiego rankingu z uwagi na niedostępność wielu modeli poza Chinami.

Jednocześnie, jak zauważa AnTuTu, październikowe zestawienie jest bardzo podobne do wrześniowego. Zdecydowanym liderem jest Nubia Red Magic 6, która „wykręciła” średnio aż 858734 punkty. Drugi na liście jest Asus ROG Phone 5 z wynikiem 821339 punktów. Od lidera dzieli go zatem ponad 37 tysięcy punktów. Podium zamyka realme GT z 810510 punktami.

najwydajniejsze smartfony z Androidem październik 2021
Najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie – październik 2021 (źródło: AnTuTu)

Ostatnim smartfonem, któremu udało się przekroczyć próg 800 tysięcy punktów, jest Vivo iQOO 7. Warto tu zauważyć, że był to drugi po Xiaomi Mi 11 smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Od jego premiery minął blisko rok, a dalej bryluje w rankingach wydajności.

Co ciekawe, sam Xiaomi Mi 11 nie pojawił się w październikowym zestawieniu, ale za to znalazły w nim swoje miejsce Xiaomi Mi 11i i Xiaomi Mi 11 Ultra, podobnie jak Asus Zenfone 8, Samsung Galaxy S21 Ultra, a nawet Sony Xperia 1 III.

Zobaczymy, jak zmieni się ranking po premierze pierwszych smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 898. Ponadto na horyzoncie jest też flagowy układ MediaTek Dimensity 2000, który jest w stanie „wykręcić” w AnTuTu ponad milion punktów (aczkolwiek nie oznacza to, że wyposażone weń urządzenia też zdołają).