smartfon motorola edge 20 pro smartphone
Motorola Edge 20 Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

To będzie flagowiec z prawdziwego zdarzenia. Motorola Edge 30 Ultra zapowiada się wyśmienicie!

Motorola kojarzona jest przede wszystkim z urządzeniami należącymi do średniej oraz niskiej półki cenowej. Sytuacja komplikuje się, gdy rzuci się okiem w kierunku oferty skierowanej do bardziej wymagającego użytkownika. Niełatwo oprzeć się bowiem wrażeniu, że – paradoksalnie – to właśnie topowe modele stanowią piętę achillesową przedsiębiorstwa. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że nadchodząca Motorola Edge 30 Ultra może okazać się flagowcem z krwi i kości, na którego wszyscy czekają.

Motorola Edge 30 Ultra – (nieoficjalna) specyfikacja

Motorola Edge 30 Ultra, znana również pod nazwami kodowymi „Rogue”, „HiPhi” i „XT-2201”, na rynku chińskim ma zadebiutować jako Motorola Edge X. Prawdopodobnie zostanie wyposażona w 6,67-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Chodzą również słuchy o obsłudze formatu HDR10 oraz certyfikacie wodo- i pyłoszczelności IP52.

smartfon motorola edge 20 pro smartphone
Motorola Edge 20 Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

Według informacji, uzyskanych przez Technik News, Motorola Edge 30 Ultra będzie mogła pochwalić się obecnością czterech aparatów fotograficznych. Na tyle znajdzie się główna, szerokokątna matryca o rozdzielczości 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu (niewykluczone, że zaczerpnięto ją z modeli Huawei P50), a także 50 Mpix jednostka z obiektywem ultraszerokokątnym (Samsung JN1) oraz 2 Mpix sensor głębi.

Aparat przedni do zdjęć autoportretowych i rozmów wideo ma natomiast otrzymać matrycę o rozdzielczości – uwaga – 60 Mpix! Taka liczba pikseli z pewnością podziała na wyobraźnię klientów.

Motorola Edge 30 Ultra napędzana ma być jeszcze niezapowiedzianym, ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 898 (wykonanym w 4 nm procesie technologicznym) z układem graficznym Adreno 730. Na pokładzie znajdzie się również od 8 GB do 12 GB RAM (LPDDR5) oraz od 128 GB do 256 GB (UFS 3.1) pamięci wewnętrznej bez możliwości fizycznego rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

smartfon motorola edge 20 pro smartphone
Motorola Edge 20 Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

Zaskakująco optymistycznie wypadają doniesienia na temat szybkości ładowania przewodowego – zastosowany akumulator o pojemności 5000 mAh będzie można naładować przez złącze USB 3.1 (1 gen.) z mocą 68 W. Wedle wstępnych obliczeń, zaledwie 15 minut powinno wystarczyć, aby naładować baterię do 50%, a po upływie 35 minut na pasku stanu wyświetli się 100%. Niestety, nie ma mowy ani o wsparciu dla ładowania bezprzewodowego, ani ładowania zwrotnego.

Warto w tym miejscu wspomnieć o obecności trzech mikrofonów oraz głośników stereo. Po urządzeniu, zgodnie z obowiązującym na wyższych półkach cenowych trendem, nie należy spodziewać się 3,5 mm złącza słuchawkowego mini-jack. Co ciekawe, raz po raz mówi się o dedykowanym, fizycznym przycisku wywołującym Asystenta Google.

Ponadto Motorola Edge 30 Ultra obsłuży Wi-Fi 6, sieci komórkowe 5G oraz technologię Bluetooth w wersji 5.2. Smartfon od razu po wyjęciu z pudełka powinien działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 12.

smartfon motorola edge 20 pro smartphone
Motorola Edge 20 Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

Tajemnicą nadal pozostają cena oraz potencjalna data premiery, choć nieoficjalnie mówi się, że Motorola Edge 30 Ultra zadebiutuje jeszcze w 2021 roku.