smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Huawei P50 Pro (źródło: Huawei)

Huawei bez Google zapłacisz zbliżeniowo kartą każdego banku. Zobacz jak

Huawei nie zapłacisz zbliżeniowo – to jeden z najczęściej wymienianych zarzutów wobec nowych smartfonów tej marki. Szkopuł w tym, że to nieprawda. W dodatku już wkrótce płacenie urządzeniami z HMS nie będzie się różnić niczym od płacenia zbliżeniowo z wykorzystaniem Google Pay.

Reklama

Smartfony z HMS obsługują już płatności zbliżeniowe

Huawei wkłada mnóstwo wysiłku w rozwój HMS, czyli alternatywy dla Usług Mobilnych Google (GMS). Zarówno jego sklep z aplikacjami AppGallery, jak i różne usługi, w tym Petal Maps, stają się coraz lepszą alternatywą dla Sklepu Google Play i programy Google.

Wciąż często słyszy się głosy, że smartfonami z HMS nie da się płacić zbliżeniowo, mimo że to nieprawda, ponieważ użytkownicy mogą to robić z wykorzystaniem technologii HCE (PKO BP i Bank Millennium) oraz zbliżeniowego BLIKA (Alior Bank, mBank, PKO BP i Bank Millennium).

Owszem, wciąż aplikacje niektórych banków nie są dostępne w AppGallery (m.in. ING Banku Śląskiego i Santander Bank Polska), ale mimo wszystko trzeba pamiętać, że duża część już jest i jest w pełni funkcjonalna na smartfonach z HMS (także m.in. CA24 Mobile Credit Agricole i Nest Banku oraz Revolut)

Płatności zbliżeniowe w smartfonach Huawei jak Google Pay

Jeszcze przed oficjalną premierą serii P50 w Polsce producent poinformował, że posiadacze najnowszych smartfonów będą mogli nimi płacić zbliżeniowo tak samo jak Google Pay. Jak to możliwe? Dzięki aplikacji Curve, która jest już dostępna w sklepie AppGallery.

płatności zbliżeniowe na smartfonach Huawei dzięki Curve

Co więcej, producent przygotował specjalną promocję dla klientów – osoby, które pobiorą tę aplikację z AppGallery, otrzymają cashback za płatności z wykorzystaniem tego programu: 1% zwrotu za zakupy w wybranych sklepach, restauracjach czy serwisach internetowych oraz 5% za zakupy dokonane w sklepie internetowym huawei.pl.

Użytkownicy mogą dodać w tym programie wszystkie swoje karty płatnicze. Co więcej, mają możliwość cofnięcia transakcji wykonanej daną kartą i dokonanie płatności inną w ciągu 90 dni. Ponadto Curve automatycznie przełącza kartę, jeśli na domyślnej nie ma wystarczająco środków, aby uregulować należność. Dzięki temu klient uniknie niekomfortowej sytuacji i nie będzie musiał „żonglować” kartami przy terminalu w sklepie.

płatności zbliżeniowe na smartfonach Huawei dzięki Curve

Warto tu zauważyć, że aplikacja Curve jest dostępna w AppGallery już od października 2021 roku, więc nie trzeba czekać na premierę serii P50, którą zaplanowano na 26 stycznia 2022 roku, aby płacić zbliżeniowo za zakupy smartfonami z HMS. Korzystać z tego rozwiązania mogą również posiadacze starszych modeli bez GMS.

Ważna informacja: wspomniana promocja z cashbackiem już obowiązuje i może z niej skorzystać każdy użytkownik smartfona z HMS, który pobierze aplikację Curve z AppGallery i będzie płacił za zakupy za jej pomocą.

Przy okazji, jako ciekawostkę, dodam, iż z tego samego wyjścia skorzystał Kacper przy okazji testowania Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, ponieważ Curve od początku pozwalało korzystać z płatności zbliżeniowych na opasce Xiaomi (podobnie jak ZEN.com i Bank Pocztowy), podczas gdy trzeba było chwilę poczekać na ich integrację w innych bankach (m.in. w mBanku).