Google Chrome
(fot. Google)

Google Chrome wkrótce będzie odczuwalnie lepszy na tabletach z Androidem

Firma z Mountain View zapowiedziała szereg nowości, które pojawią się w Google Chrome na tabletach z Androidem. Trzeba przyznać, że mamy do czynienia ze zmianami, które jak najbardziej powinny zostać dobrze odebrane przez użytkowników.

Wygodniejsze przełączanie się między otwartymi kartami w Google Chrome

Jeszcze nie tak dawno, gdy wiele osób przeszło na pracę i naukę zdalną, tablety ponownie wzbudziły większe zainteresowanie. Dotyczy to zarówno iPadów, jak i urządzeń działających pod kontrolą Androida. Niewykluczone, że właśnie to sprawiło, że deweloperzy przypomnieli sobie, iż rynek to nie tylko smartfony i komputery.

Owszem, w przypadku iPadów raczej nie mamy naprawdę sporych powodów do narzekania w kwestii dostępności i jakości oprogramowania. Mniej przyjemnie robi się, gdy spojrzymy na tablety z Androidem. Nie ma tragedii, ale mogłoby być lepiej. Możliwe jednak, że niebawem doświadczymy wyczekiwanych zmian. Przykładowo Google właśnie zdecydowało się odczuwalnie usprawnić przeglądarkę Google Chrome w wersji na tablety z Androidem.

Google Chrome
(fot. Google)

Pierwszą nowością, ogłoszoną przez Google, jest wygodniejsze przełączanie się pomiędzy otwartymi kartami. Wystarczy wykonać gest przesunięcia palcem w lewo lub prawo, aby przechodzić pomiędzy kartami. Ponadto ukryty zostanie przycisk zamykania, jeśli karty staną się odpowiednio małe, aby zapobiec przypadkowemu zamykaniu kart.

Google Chrome
(fot. Google)

Dodatkowo, gdy mamy otwartych sporo stron w Google Chrome, znalezienie konkretnej karty ma ułatwić specjalny ekran, w którym karty przedstawiane będą w formie siatki z podglądem stron internetowych. W tym trybie wybór odpowiedniej karty powinien również być zauważalnie szybszy, bowiem nie będziemy już marnować czasu na poszukiwanie konkretnej karty.

Ponadto karty w Google Chrome na tabletach z Androidem będzie można grupować. Dzięki temu utrzymanie porządku, a także praca z wieloma stronami, będą wygodniejsze.

Łatwiejsze kopiowanie i wklejanie treści z Google Chrome

Funkcja przeciągnij i upuść pozwoli na szybsze i wygodniejsze zapisywanie treści z Google Chrome w innych aplikacjach. Przykładowo w ten sposób możemy sprawnie wkleić do notatek grafikę ze strony internetowej. Funkcja będzie działać w przypadku wielu aplikacji – np. Gmail, Google Keep czy Zdjęcia.

Google Chrome
(fot. Google)

Wyraźnie widać, że Google przypomniało sobie o tabletach. Pozytywne zmiany wkrótce zobaczymy w Google Chrome, Android 12L zawiera sporo rozwiązań, mających ułatwić pracę z tabletami, a ponadto firma w przyszłym roku firma wprowadzi własny tablet Google Pixel. To naprawdę dobre informacje, bowiem tablety z Androidem wkrótce mogą stać się prawdziwą konkurencją dla iPadów.